Çağdaş Korku Edebiyatının Usta Yazarlarından Peter Straub Hayatını Kaybetti

Kayıp Rıhtım'da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/haberler/edebiyat/peter-straub-hayata-veda-etti/

image

Peter Straub yaşamını yitirdi. Çağdaş korku edebiyatının en büyük isimleri arasında yer alan yazarın ölüm haberini, kızı Emma Straub, Instagram üzerinden duyurdu. Stephen King ile birlikte kaleme aldığı Tılsım (The Talisman) ve Kara Ev (Black House) kitapları başta olmak üzere Yitik Oğlak Yitik Kız, Hayalet Hikâyesi, Boğaz, Koko, Cehennem Kulübü, Gölgeler Diyarı ve Gece Odasında… (DEVAMI…)

2 Beğeni

Mekânı cennet olsun. Basılı tek kitabının Tılsım olması da garip bir durum. Diğer basılan kitaplarını bulmak oldukça zor. Umarım basılır da okuruz.

Sevgili Lorien_archers,
Aslında rahmetlinin Türkiye’de yayınlanan birçok kitabı mevcut. Ancak maalesef benim de kendisini tanımama vesile olan, Stephen King ile birlikte yazdığı TILSIM ve KARA EV isimli kitapları daha çok biliniyor. Diğer eski kitaplarının tamamının bende olması, benim açımdan büyük şans.
Öte yandan yeniden basılacağından da fazla umudum yok. Malum, günümüzde örnek olarak Altın Kitaplar’ı, Altın Kitaplar yapan başlıca yazarlardan Clive Cussler’ı bile artık Altın Kitaplar basmıyor ve yeni bir basımevi de ortalıklarda görünmüyor. CC basılmazken, nispeten ülkemizde daha az tanınan PS’un eski kitaplarının yeniden basımı, bana çok zor görünüyor. Ama bilinmez elbet. Bakarsın, biri yapar bu güzelliği…
Saygılarımla,
CM

1 Beğeni