Kısa Klasikler Serisi (Can Yayınları)

Aynen son iki kitabı dün sipariş vermiştim :slight_smile: Benim Alfa’da çok birikti kitap. Bu ay ilk Alfa ile başlayacağım.

@alper Ayrıca üşenmeyip resim paylaşma detayını da atlamış değilim :joy:

1 Beğeni

:slight_smile: Acaba dedim bu seriyi biriktirmiyor mu? İyisi mi bir resimle mesajı vereyim @Ufuk’a

1 Beğeni

Mesajı aldım, ama ne yazık ki hepsi var :joy:

Lord Kinross’u atacaktım özelden :slight_smile: Almışsın şimdi gördüm :joy: İkimizde karavana :joy:

1 Beğeni

Aslında ortak bir düşmanımız var @alper :joy: Sürekli yeni kitap paylaşıp bizi zarara sokan gördüğüm kadarıyla paylaştığı kitapları almayan :joy: @Strenergy

Artık bizim alışverişlerden dolayı yayınevlerinden komisyon aldığını düşünüyorum. Yemiyor içmiyor paylaşıyor :joy:

1 Beğeni

Benim Alfa’da çok birikti kitap. Bu ay ilk Alfa ile başlayacağım.

Tolstoy Bütün Eserleri Cilt-3 matbaada imiş topluyorsan onu da bekle istersen, bize gelmesini bekliyoruz demişti editör. William Shakespeare “Kral Lear” da matbaada imiş haber vereyim de fikrin değişir belki. :smiley:

@alper i de ekleyeyim listeye alsın. :joy:

1 Beğeni

Bak şimdi ben de şüphelendim. Alfa ile olan ilişkilerini düşününce, şüphelerim daha çok arttı. @Strenergy ben topluyorum Alfa’nın Tolstoy ve Shakespeare’lerini,… Bu kez arayı biraz fazla uzattılar gibi.

1 Beğeni

Sürekli yeni kitap paylaşıp bizi zarara sokan gördüğüm kadarıyla paylaştığı kitapları almayan :joy: @Strenergy

Şu kısmı “alamayan” olarak güncellemek istiyorum. :joy: Bu kadar kitaba ekonomi el vermiyor maalesef. :slightly_smiling_face:

2 Beğeni

Aslında aranın fazla uzamasının nedeni matbaa imiş. Çoktan gönderilmiş kitaplar matbaa yoğun sanırım. Gerçi matbaam olsa Alfa ile çalışmak isterdim, iş yoğunluğu hiç bitmemiş olurdu. :slight_smile:

Bir ara konuştuğumuzda Dante için bir telaş var herkes bu kitaba odaklandı denmişti ama şu an bir soluklanma döneme girdiklerinden matbaada olduğunu düşünüyorum. Şimdi sıradaki PKD kitapları için çalışmalara devam ediyorlar sanırım.

2 Beğeni

Dante ne zaman gelecekmiş?

Tolstoy ve Shakespeare takip ediyorum haber verdiğin için sağol :slight_smile:

2 Beğeni

Neyse ki bizim @alper’le holdingimiz falan var :joy:

Alacak kitap hiç bitmiyor yetişmek zor :slight_smile: Artık tasarruf etmek için @alper’le Hamster aldık. Pc’ye bağladık elektriği oradan karşılıyoruz :joy:

1 Beğeni

O yoğun süreç geçtiğine göre matbaada diye düşünüyorum, umarım öyledir.

Neyse ki bizim @alper’le holdingimiz falan var :joy:

Çalışan lazım mı? :smiley: Görüldüğü üzere işimi sıkı takip ederim, notlarımı alırım. :joy::joy:

2 Beğeni

Ciddi iş sıkıntısı var ülkede, özellikle son yıllarda iyice arttı onbinlerce insan mezun olup iş bulamıyor, o okullar sırf insanları oyalamak için var sanki, o kadar üniversiteye ne gerek varsa, onların yerine mesleki yüksek okullar olsa, sanayi ve tarım bölgelerinde yaygınlaştırılsa mesleki beceri okulları artsa, özelleştirme talanı son bulsa vb vb çözüm çok ama uygulamak yerine hep oyalama var.

İşi olanlar şanslı azınlık oldu gibi ülkede. Yazık ediyorlar ülke insanına

3 Beğeni

Varan 1, benim. Puan çıkarıp kendi mesleğimden mühendis olarak atanmaya çalışıp mülakatta sorulan her soruya doğru yanıt versem de nasıl olduysa gelmesi imkansız bir yedeğe kaldım.

Bu süreci yaşadığımdan dolayı mevcut ekonomime dikkat etmem gerekiyor, bu nedenle kitap alımlarımı istemsiz durdurmak zorunda kalıyorum. Okulda ve kısa süreli iş hayatımda öğrendiklerimin de aklımdan yavaş yavaş silinmesi de cabası.

Genel olarak bakıldığında bu durum üzerine sorumluluk olarak üstlenmesi gerekenlerin değil de bu kaderi yaşayanların ya da bu konudaki fikirlerini söyleyerek bu kaderi yaşayanların yanında olan dürüst insanların umurunda. Ne diyelim …

2 Beğeni

Diğerini de ekleninde paylaşacağım. :slight_smile:

5 Beğeni

Hem bu sorunlar hemde işveren kalmadı. Yeni büyük fabrikalar kurulması gerekirken mevcuttakiler de eksiliyor. Bugün su faturası geldi her ay 100TL’den aşağı gelmeyen fatura bu ay 60 geldi. Madem yapılabiliyor böyle şeyler neden bu zamana kadar yapılmadı diyor insan. Bazı işler doğru gitmiyor.

Uzun zamandır bu kadar doğru cümleler okumamıştım. Bir de bizde ateş düştüğü yeri yakıyor sözü çok geçerli. İnsanlar kendini etkilemiyorsa çok da ilgilenmiyor sorunlarla. İşim varsa banane işsizden gibi.

2 Beğeni

Onu da ben ekleyeyim. :rofl::rofl:

3 Beğeni

Hasan Ali Yücel gelecek onu da eklersin o zaman kardeşim. :smiley:

3 Beğeni

İyi olan kazansın o zaman. :joy::joy::joy::joy:.

Şaka bir yana sen ben yok kim denk gelirse o ekliyor kardeşim. :grin::grin:

2 Beğeni

Aynen öyle rekabet değil dostluk var. :blush:

2 Beğeni

resim resim

4 Beğeni