Can Yayınları Klasik Kadınlar Serisi

Can Yayınları’nin daha önceleri Can Klasik ve Can Gotik Edebiyat serilerine dahil ettiği kitapların yeniden baskılarının farklı bir tematik kitaplık formunda bir arada yer aldığı özel bir seri:

Yazar Eseri Çevirmen
Jane Austen Aşk ve Gurur Nihal Yeğinobalı
Emily Brontë Uğultulu Tepeler Naciye Akseki Öncül
Mary Shelley Son İnsan Belkıs Korkmaz
Ann Radcliffe Sicilya’da Bir Aşk Hikâyesi Duygu Akın
Charlotte Brontë Jane Eyre Nihal Yeğinobalı
Gustave Flaubert Madam Bovary Tahsin Yücel
Honoré de Balzac Eugénie Grandet Tahsin Yücel
Daniel Defoe Moll Flanders Nihal Yeğinobalı

Kapak Görselleri:

image image image image image image image image

16 Beğeni

Konuyu hazırladım fotoları yüklerken konu geldi. :relaxed: :relaxed: :relaxed:

Ellerine sağlık

1 Beğeni

Fikir güzel ama kapaklar çok sinirimi bozdu. :S

3 Beğeni

Moll Flanders’ın uzun süredir baskısı yoktu. Müthiş haber ama beyaz kapak çıkarsa daha çok sevineceğim. :grimacing:

1 Beğeni

Ben kapaklara bayıldım, hatta son dönemde gördüğüm en güzel kapaklar. Can Yayınlarının ortaokul çocuklarının powerpointte yaptığı dönem ödevlerine benzeyen klasik beyaz kapaklarıyla gelmemesi çok iyi olmuş bence. Eserler de okumak istediğim ama hiçbirine sahip olmadığım kitaplar. Büyük ihtimal ilk %50 Can indiriminden edineceğim.

6 Beğeni

Ben de çok beğendim, Can Yayınları gerçekten güzel tematik kitaplıklar yapıyor son zamanlarda. Kısa Klasikler ve Modern’leri de burada anmak lazım.

1 Beğeni

Ben de seriye bayıldım. Uzun süredir ertelediğim veya yeni baskısını beklediğim kitaplar var hep. Madam Bovary dışında hiçbiri elimde yoktu, bu yüzden hepsini almayı planlıyorum.
Zaten Madem Bovary de ilk okuduğum klasiklerden olduğu için yeri özeldir bende, o yüzden böyle güzel bir baskıyla tekrar almak isterim.

1 Beğeni

İlk ablamızın yüzü yarım kalmış diye düşünürken son kitaptaki yarım yüzün onun devamı olduğunu gördüm.

8-1

Seri devam edecekse aynı yüzleri tekrarlamaya mı başlayacak 8 kitapta bir. Yoksa
yeni yüzlere mi geçecek?

Genel olarak uzaktan bakmadıktan sonra çok göz yorucu bir tasarım olduğunu düşünüyorum.

4 Beğeni

Sadece 8 kitaplık bir seri sanırım. Tasarımcı Utku Lomlu’nun paylaşımından bunu çıkardım.

2 Beğeni

1 Beğeni

Bende de Uğultulu Tepeler ve Jane Eyre dışındakiler yok. Ama serinin tamamını eksiksiz almak istiyorum. Böyle tamamlanan kapaklara bayılıyorum. Hem de kullanılan görseller de çok yakışmış.

1 Beğeni

Bütün çıkacak kitapları bedava verseler alır kapakları sevenlere dağıtırım çünkü bence iğrençler…

YKY’nin modern klasiklerinden sonra yeni bir facia doğuyor anlaşılan.

3 Beğeni

Sırtları ile birbirini tamamlayan setlere alışkınız ama kapaklarla olması ilginç olmuş. Kitaplığa dizmek yerine duvara poster gibi yan yana mı dizeceğiz?
Kapakları beğendim bu arada.

Güzel olmuş olmamış orası ayrı konu ama kapak tasarımları gayet yenilikçi olmuş. Böyle bir seriyi böyle modern bir tasarımla yayınladıkları için tebrik etmek lazım.

3 Beğeni

Aslında daha önce bu tarz kullanımı Dokuz Yayınları Sabahattin Ali kitapları için yapmıştı

Alttaki ilk üç kitapla sonraki üç kitabı yayınlamaları arasında da bayağı zaman var. Üçlü set idi önce sonra altılı kutulu set haline getirdiler.

4 Beğeni

@ozgurs59 & @Gelu

Bir diğer benzer çalışma, YKY, Kayıp Zamanın İzinde:

9 Beğeni

@Gelu @KubilayK

Kayıp Zamanın İzinde serisini görünce hatırladım. Ama asıl söylemek istediğim kitaplıkta dururken bir anlam ifade etmiyor, ara ara çıkarıp yan yana dizmek lazım yüzünü görmek için. :slight_smile:

1 Beğeni

Bu tarz tamamlanan serileri/kitapları sırtlarda yapsalar çok daha başarılı olacağını ve çok daha güzel gözükeceğini düşünüyorum. Kim kitapları böyle yan yana koyup seriye bakacak ki :confused: Seri oluyorsa sırt uyumu daha önemli benim için

1 Beğeni

Arka kapak tasarımı.

2 Beğeni

Güzel görünüyor. Ben sırtlarını çok merak ediyorum. Sipariş etmek için indirim bekliyorum, anca alan olursa göreceğiz sanırım. :slightly_smiling_face:

1 Beğeni