Canavarın Ölümü

Öykü Seçkisi'nde okumak için: https://oykuseckisi.com/canavarin-olumu/

image

Bazen düşününce hastalıklar niye var oluyor anlayabiliyordu Tamsin. Elindekinin kıymetini öğretmek gibi bir misyonu vardı hastalıkların. Ya da bir diğer açıdan, belki de daha önce ormanın derinliklerinde öldürdüğü tavşanların veya koyunların intikamı da olabilirdi. Fakat üzerine biraz daha düşününce tam emin olamıyordu, sonuçta onu dünyaya getiren güç, karnını doyurmayı da emrediyordu. Hayatta kalmak ancak dolu… (DEVAMI…)

Merhaba,

Diliniz ve cümlelerinizin yapısı oldukça başarılı. İsimler ilk okuyuşta biraz karışıyor ama kimin kim olduğunu açıklama yapar gibi yazmak yerine okuyucuyu biraz dikkatli olmaya teşvik etmeniz bence daha iyi olmuş.

Bazı cümlelerde virgül eksikliğinden doğan anlam karmaşası var. İnsan cümleyi tekrar tekrar okuma zorunluluğu hissediyor.

Mesela burada bence doğrusu ya “Ve elbette Tamrin’in böyle zalimce, gözlerinin önünde ölüşünü de izlemeyecekti.” ya da “Ve elbette Tamrin’in gözlerinin önünde böyle zalimce ölüşünü de izlemeyecekti.” olmalıydı.

Bunun gibi birkaç cümle var. Onun dışında dediğim gibi, gayet başarılı bir anlatımınız var. Başka öykülerinizi de okumak dileğiyle :slight_smile: