Anton Çehov Hakkında

Dördüncü cilt çıkmış.

1 Beğeni

İletişim baskılarını hala almadım, alfa veya iş kültürden daha iyi ciltli baskı gelir mi diye umut ediyorum ama geleceğini de zannetmiyorum.

1 Beğeni

İlk cildi geçen günlerde okudum. Bu seriden devam edeceğim, özenli bir baskı. Önsözü de, Gorki’nin sonsözünü de beğendim.

2 Beğeni

Daha önce ikna olmuştum aslında iletişim baskıları için, en iyisi ben de sizin gibi yapayım ilk kitabı alayım

1 Beğeni

Merhabalar. Benim de beklediğim bir kitaptı. Çehov’u İş Kültür Modern Klasikler dizisinde belli bir planla yayınlamıyor. Yayınlasa bile bunun ciltli olmayacağı kesin gibi. Alfa ise tahminimce Tolstoy’dan sonra Dostoyevski projesi var. Dikkat edilirse Dostoyevski hiç basmıyorlar. Bir de Çehov çok satılmıyor ne yazik ki. Kitapyurdundan satışlara bakılırsa daha iyi anlaşılacaktır. Dolayısıyla şu an en iyisi İletişim baskısı.

2 Beğeni

Ayrıca Çehov’un inanılmaz şekilde yaşla birlikte hikayesi de olgunlaşır. Özellikle 3. Ciltle birlikte tırmanışa geçmektedir. Keyifli okumalar dilerim…

2 Beğeni

Demişim ama sonradan dayanamayıp İletişim’den aldım, zaten anlaşıldı sanıyorum. Cem baskıları da kayınvalideye gitti :slight_smile:

2 Beğeni

Bulunduğum şehirde Sabri Gürses ve Uğur Bükeyle görüşme imkanım oldu. Sene başıyla birlikte Çehov ve Dostoyevski külliyatını basmaya başlayacaklarını söylediler. Bu arada Tolstoy’u Alfa 25 cilt basacakmış. 3 ya da 4 aya kadar Savaş ve Barış 4 cilt halinde basilacakmış.

4 Beğeni

Çehov için beklemeye devam edeyim ben o zaman.

1 Beğeni

Ben de seriyi devam ettirmekten vazgeçtim. Alfadan çok güzel haberler gelecek… Bekleyelim bakalım.

1 Beğeni

İletişim yayınlarından 5. cilt bu ay içinde geliyor sanırım

3 Beğeni

@alfakitap Çehov tüm öyküler baskılar için sizi beklemeye devam ediyoruz.

Tercihimiz ciltli olması :slight_smile:

3 Beğeni

Çehov bütün öyküler hakkında gelişme var mı? Cem olsun alfa olsun. Eğer bir gelişme yoksa iletişim baskılarını almayı planlıyorum.

Cem ve Everest baskılarının çevirmeni Mehmet Özgül’ün çevirilerini şimdi İletişim basıyor. Cem ve Everest’ten aynı baskıların gelme ihtimali yok.

Alfa’nın Tolstoy baskıları gibi tüm eserlerini yeniden çevireceği bir hazırlık içerisinde olduğu söylendi. Vazgeçmezlerse seneye başlarlar denildi ama beklemek istemiyorsanız şu an Everest 1.cilt dışında olan kitaplar alfakitap.com 'da satışta. 2. el satan yerlerde Cem veya Everest takım olarak bulunabiliyor ya da İletişim baskıları alınabilir.

Ben Alfa’yı bekleyeceğim. Gelmeyeceğine dair net bir durum olursa İletişim baskısını alırım.

2 Beğeni

Çok teşekkür ederim. Sanırsam İletişim’den alacağım.

2 Beğeni

Çehov’un Cem baskısını okumuştum. Ardından İletişim yeniden düzenledi ve yeni öyküler ekledi. Çehov hayranlığımdan dolayı bu baskıyı da aldım. Alfa konusunda özellikle Tolstoy’un kitaplarını okuduktan sonra şüphelerim oluştu. Sözkonusu eserlerde baskı kalitesizliğine değinmek bile istemiyorum. İçerik bakımından inanılmaz yazım, imla ve noktalama yanlışları var. Sanki ham çeviriyi alıp matbaya yollamışlar gibi. Çevirmenlerini tanımaktayım ve ne kadar kaliteli olduklarını da biliyorum ama bu şekilde Çehov’u basarlarsa yazık olur. Kısacası çıkınca inceleyeceğim ve alıp almama konusunda karar vereceğim.

1 Beğeni

Daha fazla beklemek istemedim. Hem iletişimin kendi sitesinde yüzde 30 indirim hem de hediye kitap vardı. İletişim Çehov baskılarını sipariş ettim.

2 Beğeni

Alper Bey hayırlı olsun. Mehmet Özgül çevirilerini mutlak bilirsiniz… Salt, birebir olan soğuk çevirilerden değildir. Metine nüfuz ettirmesini bilen çevirilerdir. Daha önce yazdığım gibi Alfa’yı inceleyeceğim ama Mehmet Özgül çevirisini geçeceğini- Tolstoy tecrübesinden sonra- sanmıyorum.

2 Beğeni

Teşekkür ederim.

Mehmet Özgül Çehov (Cem) çevirilerini uzun zaman önce okumuştum. 2. elde 200-250 arasına Cem 8 kitabı bulmak mümkün ama bu başlıkta yazılmıştı İletişim çevirilerinde hem Cem’de olmayan öyküler var hem de çeviriler tekrar kontrol edilmiş.

Ben Çehov aklıma geldikçe, açıp bir kaç öyküsünü ara ara okurum. Bende çok eski 4. ciltlik sosyal yayınları baskısı var ve çoğu öyküsü yok, belirsiz süre beklemek yorucu oluyor :slight_smile: İletişim baskısını alayım dedim.

4 Beğeni

Kütüphanede Cem Yayınları’nın 8 ciltlik Çehov baskısının tüm ciltlerini buldum. Cem baskısını tavsiye eder misiniz?

1 Beğeni