Cengiz Aytmatov ve Ötüken Yayınları Hakkında

Hugo’yu yaşadığı dönemden koparır değerlendirirseniz doğru bir yaklaşım olmaz. Hugo Romantizm akımının önemli temsilcilerinden, başka yere bakmaya gerek yok sefilleri okursanız Fransa’dan nefret ediyor, Napeolon için söyledikleri, Fransa için söyledikleri romanlarında var. Waterloo bozgunu için zil takıp oynamadığı kalmış. Vb vb. Tarih, tarihte kalmış kişiler dönemini ve düşünce yapısından kopararak değerlendirilmez. Ve bence Victor Hugo aydınlanmacı düşünceleriyle hala bizim çağdaşımızdır.

6 Beğeni

Arkadaşlar bu konuda tartışmıştık Ötüken’in Sefiller baskısındaki editör yorumunu. Yeni yapılan baskı için sorduğumda yayınevinden o yorumların bir önceki baskıda çıkartıldığı cevabını aldım. Bu konuda da dursun bu cevap.

6 Beğeni
3 Beğeni

Tüm Aytmatov kitaplarını Ötükenden aldım, bunu önceden bilmiş olsaydım, almazdım.

2 Beğeni

Eh be… Ne yayın dünyasıymış arkadaş. Kazdıkça yeni bir şeyler çıkıyor. Dallas dizisi gibi mübarek…

(Eyvah, J.R.'ın sırıtışı eşliğinde jenerik müziği başladı yine kafamda :roll_eyes:)

2 Beğeni

Cengiz Aytmatov hep ötükenden sepete atıp sonra çıkarıyordum :smile: Aklımda olan bir türlü almadığım yazarlardan yani ama ilk kez bu duruma sevindim. Bir sonraki noradan alacağım umarım vazgeçmem bu sefer de :joy:

2 Beğeni