Centilmen Piç Serisi (Gentleman Bastard Series)

Birkaç gün önce 4. Kitabın çıkacağı yönünde haber görmüştüm biryerler de ama o zamanda bakmıştım amazon, goodreads sayfalarına ama birşey bulamamıştım. Umarım doğrudur ve darısı kalan 3 kitaba :blush:

1 Beğeni

Ben ilk kitabı okuyup bıraktım. Güzel ama eh işte gibi geldi bana. Devam etmeli miyim sizce. Elimde 2.kitap hazır duruyor.

Ben 3. kitabı biraz zayıf buldum. 1 ve 2 bence daha iyi. 3 te de merak ettiğimiz pek çok şey öğreniyoruz ve çok heyecan verici bir şekilde bitiyor.

Seri güzel ya. Beni baya sarmıştı.

2 Beğeni

Valla ben oldukça eğlenmiştim, gerçi iki sene falan geçti okuyalı, bir ara tekrar okumayı düşünüyorum.
Bence devam edin. Centilmen Piç eh işteden çok daha fazlası diye düşünüyorum açıkçası. Sizi eğlendirecek ve içine çekecek bir tarafı illa ki olacaktır.

1 Beğeni

Birinci kitap eh işte gibi geldiyse ikince kitaptan keyif alacağınızı sanmıyorum. Bence serinin en güçlü kitabı ilk kitap zira.

4 Beğeni

Belki de Karayip Korsanlarını çok sevdiğimden, ikinci kitap benim için oldukça eğlenceliydi, hâlâ açar bakarım bazı bölümlerine.

2 Beğeni

İlk kitap bence de en iyisiydi bu arada. Sürpriz düzeyi falan oldukça yüksekti

Şahsen bende korkunç bir korsan hayranlığı vardır. One pieceden dolayı. Bu seriye de korsan, deniz konulu kitap ararken, 2.kitabı görerek başladım ve direk ilk 2 kitabi aldım. İlk kitabi beğendim fakat nedense 2.kitap için çok merak uyandırmadı. Hatırladığım kadarı ile parlayan sözleri okuyacaktım galiba ondan da okumamış olabilirimmm…:sweat_smile::thinking:

Zaten seri diğer kitaplar için aşırı hype yaratmıyor bunun da temelde sebebi bence her kitabın kendi içinde bitmesi. Ana hikaye arka planda daha yavaş ilerliyor ve daha az bahsi geçiyor. İlk iki kitap karakterleri tanıtmak gibiyken 3. kitap daha çok birazdan seriye giriş yapacağız kemerlerinizi bağlayın tadında ki zaten yazarın açıklaması da bu yönde.

Scott Lynch asıl kafasındakinin bu çıkacak 4. kitap olduğunu ama asıl istediği şeyi anlatmadan önce Locke ve Jean’a bir geçmiş vermesi gerektiği için 3 kitabı yazdığını söylemişti. Yani sanırım seri yeni başlıyor.

1 Beğeni

Valla ben 3. Kitabın sonunda tam olarak şöyle bir tepki vermiştim.

İşte şimdi s…tık

Ama bir karakterin OP seviyesine yükselmesi beni rahatsız eden bir şey ve bu seride öyle bir ya da birkaç karakter var. İlk kitap bu açıdan sürprizlerle doluydu ve ben daha çok umutlanmıştım. 2 ve 3 te biraz daha hollywood a yanaştı.umarım 4 te toparlar

1 Beğeni

ben ilk kitabı okudum ve oldukça hoşuma gitti fakat yorumlardan içime bir kuşku düştü diğer kitapları da almalı mıyım?

Alan bir pişman, almayan bin pişman.

İlk kitabın diğerlerinden daha iyi olması, öbürlerinin kötü olduğunu düşündürmesin. Eğer ilk kitap hoşuna gittiyse, diğerlerini de alın okuyun. Ama devamının çıkması uzun süren bir seriyi bekleyecek olacağınızı da aklınızda bulundurun :smiley:

Bir seriye başladık mı artık almak farz oluyor. Mecbur alacağız.

Yok alıştım artık çıkmayan kitaplara. George R.R Martin ve Patrick Rothfuss sağ olsun.

1 Beğeni

Ben de birkaç yerde Eylül 19 çıkış tarihi gördüm ama yazarın sayfalarında böyle bir bilgi bulamadım. :thinking: Kafa karıştırıcı…

2 Beğeni
  1. kitap bir cok defa tarih verilip ertelendi. senelerdir bekliyorum ben.

Seriyi henüz okumadım ama r/fantasy’de haberini görünce paylaşayım dedim. Eylül ayı içinde olmasa bile en geç 2020’de yeni kitap çıkacak gibi. Darısı Martin ve Rothfuss’un başına.

7 Beğeni

Hele şükür :slight_smile: Öbür tarih yalan oldu o zaman.

1 Beğeni

Öbür tarih neydi ki?