Centilmen Piç Serisi (Gentleman Bastard Series)

Plan pek iyi gitmiyor. 4. Kitabin kac def ertelendigi belli degil

Bu seri de Kralkatili’ne ve Buz ve Ateşin Şarkısı’na dönmez inşallah.

İlk kitaptan sonra digerlerini catir catir yutmustum. Sonra 4. Kitabi milletin yillardir bekledigini ogrendim. Oyle digerleri gibi tarihsiz de degil. Birsey duyurup habire ertelemisler yillar yili.

2 Beğeni

Evet yanılmıyorsam geçen sene Nisan ayında çıkmış olması gerekiyordu mesela. :smiley:

Ben de bu sene kasımda çıkacak diye bekliyordum bakalım neler olacak :joy:. Ancak hiç sanmıyorum zira çıkış tarihi o kadar yakın olsa yazarı çoktan duyururdu. Son kitabın üzerinden de beş yıl geçmiş, Kralkatili ve Buz ve Ateşin Şarkısı kervanına çoktan katıldı bence.

1 Beğeni

Öyleyse cidden sıkıntı. Umarım Lynch doğru düzgün bir açıklama yapar. Bekletilmek değil de, hayranları daha çok bahaneler sıkıyor bence. Ha çıktı ha çıkacak derken ömür geçiyor resmen.

Centilmen Piç Serisi her zaman bana ilk filmi tutmuş, ‘‘Hadi buna bir devam filmi çekelim’’ kafasıyla yazılmış bir kitap serisi gibi geldi bana. İlk kitabı okuduğumda bildiğiniz aşık olmuştum. Aynı beklentiyle ikinci kitaba girdiğimde ise hüzün karşılamıştı beni.

Burada 17 Eylül 2020 denmiş, ne kadar doğrudur bilinmez.

4 ay önce bir soruya %95’i bitti diye cevap vermiş, resmi olarak değil de bir hayrana cevap galiba.

Daha önce yeni kitap haberlerinde de paylaşmıştım Alman yayıncıdan çıkış tarihi iddiası diye. 10 aralık demiş.

Diyen diyene yani. Ama 2020’ye sarkmayacağını düşünüyorum/umut ediyorum.

3 Beğeni

Bence karalar bağlamak için erken. Serinin ilk iki kitabı arasında sadece 1 yıl, ikinci ve üçüncü kitabı arasında da 6 yıllık bir zaman dilimi var. Ki bana sorarsanız ikinci kitap şimdiye kadar çıkanlar arasında en zayıfıydı, çünkü ana konunun dışında korsanlık temasına haddinden fazla yer veriyordu. Sonu da iki-üç bölümde oldu bittiye geliyordu neredeyse.

Üçüncü kitapta da arada sırada konu dağılsa da en azından daha detaylı, daha ince ince işlenmiş bir kurgu vardı. Ben bu gecikmeyi iyiye yoruyorum o yüzden. Muhtemelen kurguyu en ince ayrıntısına göre planlamakla, değişiklikler eklemeler yapmakla meşgul Lynch. Kurguda zekice bir şey olmazsa bundan hoşnut kalmayan bir yazar çünkü kendisi.

4 Beğeni

Yok mu bir gelişme? Çok ıssız kaldı buralar.

2.kitap maalesef bulunmuyor.

İlk kitaba başladım, sayfa 50 civarındayım. Pek açmadı gibi ve Locke’un resimlerine baktığım zaman 30’larında bir adam çıkıyor fakat kitapta çocukluğu falan geçiyor. Orayı anlamadım, açıklayabilir misiniz?

Kızıl gökler altında kızıl denizler kitabını arıyorum bir türlü bulamadım satmak isteyen varsa alabilirim 30 lirayı geçmemek şartı ile

Yazar psikolojik rahatsızlıklarından dolayı seriye devam etmekte zorlanıyor.

Kitap Locke’un hem çocukluğunu hem de yetişkin bir erkek olduğu zamanları konu alıyor. Bir geçmişe bir şimdiki zamana gidip geliyoruz bölümler arasında.

50 sayfa bu kalınlıkta bir kitabı değerlendirmek için çok erken. En azından yarısına kadar okuyun, hâlâ sevmezseniz o zaman yeni serilere yelken açma vaktidir.

1 Beğeni

Yok değerlendirme yapmadım sadece son durumuma göre belirttim. Peki anlaşılır oluyor mu hem geçmiş hem şimdi kısmı ?

Tam bir tarih belli değil fakat yeni baskısı yapılacak. O yüzden kitaba uçuk fiyatlar veya yıpranmış yırtılmış kötü durumdaki kitaplara sıfır kitap ücreti vermeyin.

Yazarı ara sıra takip eden biri olarak meraktan soruyorum: Bu söylediğinizin kaynağı nedir acaba, nerede okudunuz -gördünüz- yani?

Ben de merak ediyorum

Sevgilisinden ayrılmış arkadaşlar sebebi bu.