Çevirmenin Çemberi: Merdivenler Kenti

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/kayip-rihtim/kayip-koseler/cevirmenin-cemberi-merdivenler-kenti/

Sevilen çevirmenlerimizden Yaprak Onur, şehir fantazyası "Merdivenler Kenti"nin çeviri hikâyesini anlatıyor. (DEVAMI…)

21 Beğeni

Umarım çeviriye alışmışsındır. Umarım beş ay değilde 2.5 ayda gelir. Umarım böyle dediğim için kızmazsın. Teşekkürler kolay gelsin.

1 Beğeni

Ya o kolay gözüküp de Türkçeye çevirmesi işkence olan cümleler var ya o cümleler… Çıkmaz sokakta elektronik sözlükler kovalasın onları :slight_smile: En sinir olduğum şeylerden biridir. İkincisini sen de yazmışsın zaten.

Ellerine sağlık. İkinci kitabı tatlı bir meyili olan bir merdiveni yorulmadan çıkarcasına çevirmen dileğiyle :slight_smile:

8 Beğeni

Ahaha! Alıştım, alıştım… Son düzlükteyim denebilir hatta… Ama yayınevi ne zaman basar bilemem… :slight_smile:

2 Beğeni

Amin! :smiley:

Merciler efem! Hepimizin, tüm kitaplarının öyle olması dileğiyle!

3 Beğeni

elinize sağlık, su gibi aktı gitti :slight_smile:

beklemediğim kadar beğendiğim bir kitap oldu, hiç çeviri olarak hissetmedim, ne kavramlarda ne betimlemelerde bir zorlama yada akışta kopukluk yoktu, ithakiyi son düzelti konusunda çok eleştiririm, o konuda hala yetersiz olsa da nispeten iyi iş çıkarmışlar

2.kitabın çevirisi de sizdeymiş, sabırsızlıkla bekliyorum

3 Beğeni

Serinin ikinci kitabını bende heyecanla bekliyorum :heart_eyes:
İlk kitabın çevirisi bence akıcı ve iyidi.
Eserin yayın süresinde emeği olan herkesin eline,emeğine sağlık…(özellikle çevirmenin)

2 Beğeni

Çok mutlu oldum yorumlarınızı görünce, çok teşekkürler! :krs: Kitabı beğenmenize sevindim, çeviriyi beğenmenize ayrı bir sevindim.
İkinci kitap da çevirildi, teslim edildi, top artık İthaki’de. :smiley:

3 Beğeni

Kitabı okumayı keşke ertelemeseymişim. 100 sayfa kadar okudum çok güzel bayıldım. Çeviride harika elinize sağlık @YaprakOnur hanım :clap:t6::clap:t6::clap:t6:
Edit:
Bir 100 sayfa daha okudum. Olaylar olaylar. Çok güzel gidiyor. Her sayfa hakkını veriyor. :+1:t6::+1:t6:
Edit2:
Bir 100 sayfa daha okudum. Çok heyacanlı gidiyor. Çok pişmanım bu zamana kadar okumadığımaaa.

8 Beğeni

Seriyi üçüncü kitabını Eylül 2019’da Mucizeler Kenti’yle tamamladım. Mutluyum, huzurluyum. Hikayesiyle, çevirisiyle, bana yaşattığı duygularla gerçekten çok güzeldi. Emeklerinize sağlık @YaprakOnur. Yazınızı da okuyunca nasıl başarılı bir iş çıkardığınız ortaya çıkıyor bence. :slight_smile: Kolaylıklar…

5 Beğeni

Kitap bitti. Çok beğendim. Tüm sorular yanıt buldu. Her sayfası ayrı bir heyecanlıydı. İlk başta kalın uzun zor gelir mi diyordum. Ne ara bitti kitap anlamadım. Neyse kararsız olan varsa hiç beklemesin hemen kitaplıktan alıp okumaya başlasın. Pişman olmazsınız. :grin::+1:t6:
Bende ikinci kitaba başlıyayım :sweat_smile:

5 Beğeni