Christina Ricci "Matrix 4" Kadrosuna Katılan Yeni İsim Oldu

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/haberler/sinema/matrix-4-christina-ricci/

Matrix 4 kadrosu genişlemeye devam ediyor. Christina Ricci, ekibe katılan son isim olarak açıklandı. The Matrix Revolutions’tan neredeyse yirmi yıl sonra beyaz perdeye gelecek olan maceranın dördüncü filmi, hayranlar tarafından merakla bekleniyor. Yıllardır söylenti olarak dolaşan ancak nihayet iki yıl önce geleceği kesinleşen seri, Koronavirüs pandemisi nedeniyle çekimleri ertelenen birçok yapımdan biri haline geldi. Salgın… (DEVAMI…)

1 Beğeni

Aman Allah’ım, Wednesday Addams büyümüş de Matrix’e mi girecekmiş. Çok tehlikeli bir karakteri oynasa gerek. :hocho: :skull:

2 Beğeni

İçimden bir ses bu 4. filmin hiç güzel olmayacağını, en azından ilk 3 filmin yerini alamayacağını söylüyor.

2 Beğeni

Annabel Scholey sandım. Çok benziyorlar ya da ben benzettim. Kendilerini epeydir büyük bir işte göremiyoruz umarım yakında tekrar görüşürüz.

Bu arada Matrix 4’ten hiç ümidim yok.

:crossed_fingers:

1 Beğeni

Neredeyse 20 yıl, bence bazı film serileri çıktığı ilk tarihlerinde kalmalı. İlerleyen bir tarihten sonra çıkan seri devam filmleri yapay hissettiriyor. Sıfır beklenti içerisindeyim :slight_smile:

1 Beğeni

Hem o nedenle hem de senaristleri filmdeki karakterlerle ilgili olarak Translıkla ilgili açıklamalar falan yapmışlardı. Bu yüzden de 4.filmi bu çizgiye sokup bütün seriyi çöp edecekler gibi hissediyorum.

İlgili haber;

1 Beğeni

Teşekkür ederim, önceden bu haber ile karşılaşmamıştım :blush: İzlerken ve daha sonrasında böyle bir alt metni olduğunu hiç farketmemiştim. Dediğiniz gibi 4. Filmi oldukça etkileyecek.

1 Beğeni
  1. film senaryo ya da oyunculuk açısından nasıl olur onu bilemem ancak bence translığın eskisi kadar sert karşılanmadığı günümüzde ilk filmdeki tadı bize yeniden verecektir. Serinin ikinci ve üçüncü filmlerinin stüdyo baskısına uğradığı ve translığın aza indirgendiğini -ki içinde benim de bulunduğum büyük bir çoğunluk bu yüzden devam filmlerini hiç sevemiştir, bunu imdbye bakarak da görebilirsiniz- hepimiz biliyoruzdur diye umuyorum. Şimdiyse böyle bir sorun olmayacaktır ve senaristler en azından özgür olacaklardır diye düşünüyorum.
    Yani ilk filmden sonra yazarlara yapılan müdahale şimdi olmayacak ve cyberpunk(?) bir evrenin olmazsa olmazı translığı bize özgürce yansıtacaklardır diye düşünüyorum.

Stüdyonun senaryoya karıştığını ben de okumuştum ama ilk filmde olup devam filmlerinde azaltılan translıktan dolayı puanları düştü fikrine katılmıyorum. 2. ve 3. filmde ilk filme göre felsefenin daha arkaplanda, amaçsız aksiyonun (dövüş koreografisi harika ona lafım yok) öne çıktığından dolayı düştü.

Ben de sadece bu yüzden düştü demedim, dediğiniz sebeplerin düşüşte etkili olduğuna katılıyorum.

1 Beğeni

Beklentim çok büyük olduğu için nedense bende de beklediğim gibi olmayacak hissi var. Neo öldükten sonra yenilenen Matrix’ te ‘‘insanlar artık 2021 yılında olduklarını zannediyorlar.’’ gibi bir şey olmasın. Akıllı telefon görmeyeyim n’olur? Ooooofff bi şiler yapın fragman falan ve içimizdeki şüphelere dur deyin sayın Vaçofski. :smiley:

1 Beğeni