Christopher Nolan'ın Yeni Filminin Tarihi Açıklandı

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/haberler/sinema/christopher-nolanin-yeni-filminin-tarihi-aciklandi/Christopher Nolan’ın 2017’deki Oscar kazandıran yapımı Dunkirk’in ardından yavaş yavaş yeni projeleriyle ilgili duyumlar gelmeye başladı. (DEVAMI…)

6 Beğeni

Binlerce filimden kim bilir hangisinin devamı olacak acaba.

(Birkaç güne Tom Hardy’yi duyururlar zaten.) burada dunkirk’in devamını mı çekecek ima edildi?

Bu adam mükemmel bir yönetmen umarım muhteşem bir devam filmi olur.

Christopher Nolan’ı severim ama hayran kitlesinden yana biraz rahatsızım. Batman serisi, Yıldızlararası, Inception, Prestij güzel filmlerdi. Her yönetmen bu kadar çok efsane filme imza atamaz.

Öte yandan hayranları işi fanatikliğe vardırıp beğenmeyen herkese ateş püskürebiliyorlar. Mesela ben Dunkirk’i beğenmemiştim. Bunda anormal bir şey yok. Bir yönetmenin her filmi mükemmel olacak diye bir şey yok. Olsa bile herkes her filmi beğenmek zorunda değil. Fakat o günlerde sosyal medyada Nolan hayranları tarafından nasıl linç edildiğimi, hatta sadece benim değil, filmi beğenmeyen pek çok kişinin nasıl linç edildiğini hiç unutmam. Hâlbuki tavrım genel olarak Nolan’a bile değildi, sadece bu filmeydi.

Başka yazarlar ve yönetmenlerin hayran kitlelerinde de bunu görüyorum. Bazı yazarların, yönetmenlerin, müzisyenlerin her eserini koşulsuz beğenen ve aynı düşüncede olmayanları beğenmeye zorlayan ve bunu başaramadığında karşısındakini aşağılayan tipler yüzünden edebiyat ve sinema üzerine konuşamaz hâle gelebiliyoruz.

Peki bunun bu haberle ne ilgisi var? Aslında pek ilgisi yok. Fakat Nolan’ın adını görünce içimi dökmek istedim. Nolan’ı severim, büyük olasılıkla da yeni filmi ilgiyle izleyeceğim.

Dunkirk’i sevmemem veya sevememen normal bence bende ancak 4 denememde filimi tamamen izleme isteği doğdu. Açıkçası film o kadarda ahım şahım değildi biraz kurtarma,biraz asker sevkiyatı hadi müttefikler bizi bekliyor ayağı,birazda vatansever perver İngiliz şovenizm filmde agırlık toplamış. Yani christopher nolan filmleri arasında bu film izlensede olur izlenmesede ama bana göre izlenmeli ve izleyici kendi gözüyle görmeli her filmi muhteşem deyilmiş diyebilmeli.

1 Beğeni