Çizgi Roman Dünyasında Bir Devrin Sonu: Vertigo Kapanıyor

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/haberler/cizgi-roman-manga/cizgi-roman-vertigo-kapaniyor/

DC’nin yeni markalaşma politikası sonucunda Vertigo önümüzdeki seneden itibaren DC Black Label adıyla hayatına devam edecek. (DEVAMI…)

Türkiye için etkisi bana göre çok kaliteli ve hala baskısı çıkmamış vertigo çizgi romanları artık basılmayacak galiba.Hali hazırda olanlarda zorlama çıkıyor hissi verdi Rebirth çıkması ile birlikte ne demek istediğimi daha iyi anlarsınız.Eski çöpe atılıyor yeni ve kötü olsa bile inadına çıkıyor.Black Label şuan iyi gidiyor ama süper kahramanların dışına çıkamadı daha,farklı serileride çıkarmaya başlarlarsa okuyucu da bu kararın ne kadar iyi ne kadar kötü olduğuna karar verebilir.

Açıkcası eğer daha kaliteli yapımlar sunacaksa iyi olmuş; ama, Vertigo’yu aratacaklarsa gereksiz olmuş.

Üzüldüm. Son birkaç yıldır okuduğum en güzel çizgi romanlar ya Vertigo ya da Image Comics bünyesinden çıkanlardı. Ne DC’nin ne de Marvel’in yeni, “modern” işleri açıyor beni. Vertigo’ya böyle veda etmek istemezdim. Umarım Image da benzer bir kaderle karşılaşmaz.

2 Beğeni