Çizgi Roman Okurları Cemiyeti

Çizgi roman konusunda hala kağıt baskı tercih ediyorum. Tabi ki bulamadığım bazı orijinal dilde çizgi romanlar oluyor. Onları da mecburen internetten pdf formatında bulabiliyorum. Gönül isterki hepsini fasikül halinde edineyim. Kendi çapımda güzel bir koleksiyonum olsun istiyorum. Ama, ne yazık ki İstanbul ve Ankara harici aradığım çizgi romanları bulmakta zorlanıyorum. Bu çok üzücü.

4 Beğeni

Ben dc, marvel fark etmeksizin güncele çok hakim değilim ama etrafımdaki insanlar genellikle çok beğenmiyorlar. Ama çok da istiyorum güncel ingilizce orijinal dilinde çizgiromanları takip etmeyi. Önerebileceğiniz güzel seri var mı?

Ben okumadım ama Doomsday Clock okuyabilirsin :slight_smile: ama bundan önce okuman gereken ciltler var. Ben İngilizceye çok hakim olmadığımdan çok fazla İngilizce fasikül/cilt okumuyorum, okuyan arkadaşlar daha iyi bilirler

1 Beğeni

Tamamdır hocam, teşekkür ederim yinede.

1 Beğeni

Saga serisi noldu ya bilen var mı? Facebook üzerinden sorabilecek varsa çok sevinirim

1 Beğeni

Unutmazsam yarın sabah soraym

1 Beğeni

1 Beğeni

Teşekkür ederim. Seriyi de almıştım iyi mi? Gerçi baskıların bitmesi gibi bir sorun da var. Bir köşede dursunlar.

1 Beğeni

Çizgi roman denince ülkemizde akla gelen en değerli mecralardan birisi kuşkusuz AltEvren. Yakın zamanda da yeni bir podcast kanalı açıldı ve aktif bir şekilde devam ediyor. Dileyenler göz atabilir, ben çok severek takip ediyorum.

https://open.spotify.com/show/022LiWoa3kdKJVE0OsYMcw?si=aU6VxN_DRMiP1STZqZDUJw

4 Beğeni

Teşekkür ederiz :slight_smile:

O zaman bir süre Chew de beklememek lazım. Kötü oldu.

1 Beğeni

Evet, bir süre İmagine beklemeyin :smiley:

Çizgi romanları nereden temin edip okuyorsunuz? Fasikül , variant olarak nereden bulabilirim ?

Edessa sitesini kullanabilirsin.Kitaplarda hasara pek rastlamadım ve ayrıca ayraç,poster tarzı hediyeleri de oluyor.

Çevrende DR gibi yerler varsa oradan temin edebilirsin, internettenden de alabilirsin

Spidermanin Türkçe basılmış çizgi roman ciltlerini okumak yerine 90larda çıkan 5 sezonluk Spiderman animasyonunu izlesem daha mı hakim olurum Spiderman’nin konusuna? Çünkü hep arc/bölüm bölüm ciltler JBCnin çıkardığı Batmanler gibi.

Çizgi roman evreniyle çizgi film evreni farklı ama genel bir bilgi sahibi olursunuz. Klasik Spiderman ve Marvel Çizgi romanları Earth-616 isimli evrende geçiyor fakat çizgi film Earth-92131 isimli evreni anlatıyor. Tabi bu olayların bir noktaya kadar benzer olduğu gerçeğini değiştirmiyor.

PC33UdgZUiBUQfgS-636693260601425620

1 Beğeni

Hikaye’ye uyduruktan eklemeler mi yapmışlar? Watchmanin başka bir versiyonu varmı?

1 Beğeni

Alttaki görsel fan yapımı, Ron Swanson isimli bir dizi karakterinin cümlelerini eklemişler balonlara.
Orjinal panel bu şekilde, çeviri doğru yani.

3 Beğeni