Çizgi Roman'a ilk kez başlayacaklara tavsiyeler

(Onat) #21

Bu adamı çok merak ettim şimdi kesin bu adamdan başlayacağım :joy:

(Cem) #22

Bu arada çizgi roman söz konusu olunca, Altevren’e göz atmanızı tavsiye ederim. Çok yetkin bir site ve bu türü sevenler için güzel içerikler sunuyor.

Bir kaç güne kitap siparişi vereceğim ve açıkçası çizgi roman almayı planlıyordum ancak elim ‘sepete at’a bir türlü gitmiyor. "Ben bunun yerine bir DiskDünya romanı daha alırım ya…’’ deyip eklemiyorum listeme. Bu sıkıntıyı yaşayan, eli çizgi roman sipariş etmeye gitmeyen sadece ben değilimdir diye tahmin ediyorum. Scalped ve Chew serileri ilgimi çekiyor ama bilemiyorum Altan. Paylaşmak istedim.

(Metal Storm) #24

Çomics evrenindenbağımsız okumak daha iyi şeytani ilahi iyi diyorla bakmakta yara var

(Mustafa Güngören) #25

Okuyan var mı arkadaşlar? Benim de çok çizgi roman okuma geçmişim yok başlasam mı acaba?

(M. Ihsan Tatari) #26

Cedric’i çok eskiden Milliyet Kardeş’te mi Doğan Kardeş’te mi, herhangi bir kardeşlikte okumuştuk. Çocuksu ve esprilidir. Haşarı Cedric’in yaramazlıklarını anlatır. Calvin ve Hobbs gibi biraz :slight_smile:

(Damla) #27

Hazır başlık açılmışken bilen birisi bi X-men okumaya nereden başlanabileceğini söylese ne iyi olur. Tüm sitelerde Avengers okuma sırası var ama X-men’e dair hiç bir şeye rastlamadım.

(Hüseyin gök) #28

(Damla) #29

Bunu gördüm de eski ciltlerden başlamak istemiyorum hem çok uzun hem de çizimlere odaklanamıyorum daha çok yeni x-men çizgi romanları ilgimi çekiyor

(Tugay Türkyılmaz) #30

Başlık açsam mı diye düşünüyordum ama buraya yazsam daha iyi olur sanırım, ben daredevil okumaya başlamak istiyorum ama orijin hikayesine gerek yok. Amazing spidermanin ortalarından yaklaşık 60 sayısını okudum ve en sevdiğim one more day idi. Diceğim şu ki bana böyle esprili komik sayıları yerine dram olan ve olgun hikayeler içeren, amazing spiderman one more day gibi, ama ilk defa daredevil okucak birisi için de çok yabancı kalmayacak bi daredevil serisi önerir misiniz?

(fatih çetin) #31
  1. sezon hikayesi olan Born Again serisine baktınız mı?

(Tugay Türkyılmaz) #32

Konusuna bakmıştım ama ilk defa daredevil okucak birisi için sıkıntılı olur mu emin olamamıştım

(fatih çetin) #33

Eğer karakterlere aşinaysanız sıkıntı olacağını zannetmiyorum ama daha tecrübeli arkadaşlar bu ve başka seriler hakkında bilgi verebilir. İyi okumalar.

(Tugay Türkyılmaz) #34

Çok teşekkür ederim. Born againi türkçe olarak basmamışlar sanırım dimi internette bulamadım da

(fatih çetin) #35

Ben İngilizcesini online okumuştum. Bir bilgim yok maalesef.

Benim 1.numaralı çizgi romanım Marmara Çizgiden “Yalnız Kurt ve Yavrusu” dur. Eee haliyle ilk tavsiye edeceğim çizgi romanda budur.

Ben de birkaç çizgi roman önereyim :

Sualtı Kaynakçısı

Y : Last Man

Maymunlar Gezegeni

Muhammed Ali

Galip Tekin : Tuhaf Öyküler

Gipi : Bihikaye

Creepy

Bunlar kendi hikaye örgüsünden kopmayan, süper kahraman çizgi romanlarındaki gibi hikayenin tamamını anlamanız için aynı anda 5 çizgi roman okumak zorunda kalmadığınız çizgi romanlar :slight_smile:

Süper kahraman çizgi romanlarını da çok severim, o ayrı !

Önerdiklerimle ilgili çizimleri ve detayları merak edenler buraya bakabilirler.