Çocuk Yapma Ehliyeti

İleride ABD Başkanı olursam getireceğim ehliyettir.

4 Beğeni

Dünya geneli olursa harika olur ama sadece ABD için geçerliyse üzülürüm.

2 Beğeni

Öncelikle Türkiye’den başlayacağım tabii ki :d Türkiye küçük Amerika sayılır.

1 Beğeni

Bütün çocuklarına iyi bir eğitim ve iyi bir yaşam sürdürebilecek kadar maddi ve manevi destek sunabilecek ailelerin istediği kadar çocuk yapması benim için sorun değil. Diğer yandan adamın parası yok, çocuğuna vakit ayıramıyor vs. Bakıyorsun 8 tane çocuğu var, hatta isimlerini dahi bilmiyor… İnsan soyunu ilerletmek istiyor, buna anlayış gösteriyorum ancak yeni bir hayat yarattığımız için. Çok iyi araştırıp, planlamasının yapılıyor olması lazım ki çocuğun hayatı mahvolmasın. Kişisel zevkler uğruna, yaşamları heba etmek korkunç bir şey.

Yazılacak çok şey var ama, şu aşamada ne desek boş.

5 Beğeni

Çocuk yapma ehliyetinin bazı kuralları:

-Memur olan insanların göreve başladıktan 10 sene sonra çocuk yapma ehliyetine başvurmalarına izin verilecektir.
-Asker ve polis gibi mesleklerde çalışan sürekli tayin alan çalışanların çocuk yapmasına özel gözetim altında izin verilecektir.
-En az 50 kitap okumuş olmak ve kitap incelemelerini kurula sunmuş olanların çocuk yapmasına izin verilecektir.
-Dune okumamış insanların çocuk yapmasına katiyen izin verilmeyecektir.
-Maddi geliri yıllık 250 bin USD ALTINDA ve giderleri kazancının %45’i olanların çocuk yapmasına izin verilecektir.
-Çocuklarına vakit ayıramayacak kadar mesaisi olanların çocuk yapmalarına izin verilecektir.
-Bu şartları sağlayıp bir çocuk yapan ailelerin çocukları belirli bir yaşa geldiğinde mülakata alınacaktır ve değerlendirilecektir. Mülakat sonrası ailesinden memnun olan çocukların görüşleri sonrası ikinci bir çocuk için izin kurul tarafından verilecektir.
-Şehiriçi ulaşımında eşlerin ikisinin de bisiklet kullanıyor olması şartıyla çocuk yapması artı puan olarak değerlendirilecektir.
-Çocuk yapma izni alan ailelerin 5 sene “çocuk fonu” altında para biriktirmeleri zorunludur.
-Çocuklarının hayatını garantiye alınamayacağı değerlendirilen ailelerin en az 5 sene sonra çocuk yapma izni almak için tekrar başvurmaları gereklidir.
-Eşlerden en az birisinin hayata bir katma değer üretebilmesi zorunludur. Üretime katkısı olmayan hiçbir ailenin çocuk yapmasına katiyen izin verilmeyecektir.
-Eşlerden en az birisinin tüketim bağımlılığı varsa çocuk yapma iznine başvurmaları eksi puan olarak değerlendirilecektir.
-Eşlerden en az birisinin Kayıp Rıhtım üyesi olması zorunludur.
-Eşlerden ikisinin de sosyal medya profilleri incelenecektir ve bu süreç 30 gün olmak kaydıyla değerlendirilecektir.
-İstanbul’da yaşayan ailelerin çocuk yapmaları koşulları sağladığı takdirde 1 senelik değerlendirilme sonrası izne tabiidir.
-Eşlerin en az birisinin yurtdışında 6 ay geçirmiş olması ehliyete başvurması için zorunludur.

7 Beğeni

Sadece yakışıklı/güzel insanlar çocuk yapsın. Çirkinler yapmasın. Sarışın mavi gözlü olanlar bi tane fazladan yapabilir.

2 Beğeni

Evlilik Ehliyeti, Çocuk Yapma Ehliyeti, Apartmanda Yaşama Ehliyeti vb. Çok fazla ehliyetsiz insan dolaşıyor etrafta. En iyisi herkese çip takalım. Herkesin etrafında onu takip eden minnacık bir drone olsun. Kurallara uymadığında sözlü, ciddi ve daha ciddi şekilde uyarılsın. Ya da kurallara uygun şekilde yaşayan insanlar için ütopyalar uymayanlar için de distopyalar oluşturalım. NIIIHAHAHAHAHAA! :smiley:

2 Beğeni

Kayıp Rıhtım denetmen dronları! :smiley:

3 Beğeni

Şunu buraya da bırakayım o zaman: Beğendiğiniz Kitap Alıntıları - nonphixion tarafından #1144

3 Beğeni

Benim yazacaklarımı yazmış sağ olsun.

2 Beğeni

Getirin efendim. Ve bana vermeyin o ehliyeti, zaten istemiyorum. Hep sıkıntı, hep dert demek çoluk çocuk. Kim uğraşacak? Kafanın rahat olması en güzeli.

3 Beğeni

Ben daha araba ehliyeti alamadım çoçuk ehliyeti diyorsunuz, gece gece icat çıkarmayın başıma.

:smile: :smile:

kesinlikle ve kesinlikle başlaması gereken bi uygulama. :+1:

2 Beğeni

İkinci maddenin açılımı nedir? Sevişirken oturup izleyecek misiniz?

Evet tutkulu bir sevişme sonra izin verilebilir olacaklar :d

1 Beğeni