Çok Konuşulacak Teori: "Harry Potter'ın Gizli Hortkuluğu!"

Fantastik Canavarlar sitesinde tamamını okumak için: Çok Konuşulacak Teori: "Harry Potter'ın Gizli Hortkuluğu!" – Fantastik Canavarlar

image

“Yok artık dediğinizi duyar gibiyiz!” ancak teoriyi ve onu destekleyen fikirleri okumanızı öneririz. Sizce de Harry, Voldemort’a biraz kendi silahından tattırmak istemiş olabilir mi? Gelin, Inverse‘te yayınlanan bu teoriye hep birlikte göz atalım. Harry Potter, “sağ kalan çocuk” yoksa “sonsuza kadar yaşayacak çocuk” mu demeliydik? Bu yeni teoriye göre, Yasak Orman’daki buluşmadan sonra tekrar hayata… (DEVAMI…)

Bir hortkuluk yaratmak için korkunç bir cinayet işlenmesi gerekir. Ya da çokça parçalanmış kararsız ruhlar orada bulduğu tek canlıya tutunur, eşyaya tutunmaz. Eşya hortkulukları kişinin kendi elinden yapılır. Birisi sıradan bir şekilde öldürülürse bundan dolayı ruh parçalanmaz. Eğer öyle olsaydı herhangi bir büyücülük savaşında yüzlerce hortkuluk oluşurdu veya birisi yanlışlıkla böcek karınca sinek öldürürse de hemen hortkuluk yapardı. Neyse. Sırlar Odası’nda Harry ölmek üzereyken Fawkes onun yarasındaki delikten iyileştirdi ve zehrin etkilerini yok etti böylece Harry ölmekten kurtuldu. Ve Harry eğer Basilisk’i karmaşık büyüler vb. yaparak öldürseydi o zaman Fawkes hortkuluk olabilirdi ama Fawkes’ı önceden yanında getirmesi lazımdı çünkü Hortkuluk hazırlığında olması lazım bu mantığa göre. Voldemort Harry’i o gece öldürmeye çalıştığında (ki burası da bence çok karmaşık ve zorlama) lanet Lily’den sekti ve Voldemort’a çarptı öldürdü. Eğer Lily’e çarptıysa Harry’de neden iz var? Eğer Lily’e çarpmadan Harry’e çarptıysa neden ölmedi sevgi yüzünden mi? Eğer öyleyse Lily nasıl öldü? Burayı geçiyorum ve direkt Lanet sektikten sonrasına geliyorum Voldemort kendi lanetine çarptı ve kendini öldürdü (hani asalar kendi efendisine öldürücü hasar veremiyordu hatta bu yüzden Harry Yasak Orman’da sağ kalmıştı? Burada da mantık hatası var) ardından Voldemort’un ruhu Harry’e yani odadaki tek canlıya tutundu. Ardından Voldemort ne ruh ne bedene benzeyen değişik bir hal aldı ve kaçtı. Daha sonra Profesör Quirrel onu bir ormanda buldu ve kendi bedenine ortak yaptı. Bazı geceler o bedenden ayrılıp ormana gidiyordu ve Unicorn öldürüp kanını içerek hayatta kalabiliyordu neyse. Şimdi Harry’nin karanlık ormanda neden ölmediğine dair bildiğim teorileri yazayım ilki Mürver Asa’nın sahibine öldürücü hasar vermemesi. İkincisi Voldemort’un Harry’i öldürmeye çalıştığı gece Harry’i yanlışlıkla hortkuluk yapması ve karanlık ormanda o yaptğı hortkuluğu öldürmesi. Üçüncüsü Harry’nin ölüm yadigarlarının üçüne de sahip olarak Ölüm’ün Efendisi olması ve ölümsüz olması. Dördüncüsü Harry’nin diriltme taşı ile kendini diriltmesi. Bence bunlardan en mantıklı olanı Harry’nin Ölüm’ün Efendisi olması. Kitapta ya da filmde buna yer verilmiyor ama diğer teorilerin bazı mantık hataları var ve hepsi çürütülebilir. Şimdi benim Hortkuluk yapımı ile ilgili teorime gelirsek bence yaparken tane canlı korkunç bir şekilde katledilmeli, ardından -tabi ki bunlar karanlık ve karmaşık büyüler ile birlikte yapılıyor- nesne seçilmeli ve bir tane organ veya vücut parçası feda edilmeli. Bu nerden çıktı diyebilirsiniz. Voldemort’un burnu eksik, saçı eksik, ten rengi yok, dilinin ucu kesik bildiklerimiz bu kadar. Bence Voldemort her hortkuluk yapacağında bir organını feda etti burnunu verdi saçlarını feda etti dilinin ucunu yılan şekli alacak şekilde kesti vb. Ben bunu düşünüyorum umarım mantıklı gelmiştir size göre :slight_smile: İyi forumlar.

1 Beğeni