Corto Maltese: Denize Hasret Romantiklerin Kahramanı

(Boş İnsan) #1

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/inceleme/corto-maltese-denize-hasret-romantiklerin-kahramani/

Eğer süper kahramanlarla dolup taşmış çizgi roman dünyasından sizi çıkartacak bir gemi arıyorsanız lütfen güvertemize buyurun ve size kaptanınız Corto Maltese’i tanıtmama izin verin. (DEVAMI…)

Yeni Kitap Haberleri
(Cemalettin Sipahioğlu) #2

Efendim, Avrupa ekolü (biliyorum, biliyorum, o da kendi içerisinde ayrılıyor) çizgi romanları neden sevip saymamız gerektiğini bir kez daha bu yazı vesilesiyle öğrenmiş olduk :+1:

Ne güzel seslenmiş okuruna, onsuz serüvenden mahrum kalacağımızın bilincinde olduğumuzun bilincindeki kahraman :smiling_face_with_three_hearts:

(Cem) #3

Yazıyı okurken gerçekten gemiye binip birlikte dolaşmış gibi hissettim. Corto Maltese ile güzel bir yolculuk. Teşekkürler ve eline sağlık @Bunn-Y.

(Oğuz Eren) #4

Yapı Kredi yayınları seriyi yayınlamaya başlamış. Yayın listesi şöyle şurada dursun.

Orj.Basım Orj.Başlık Tr.Başlık Çizer
1967 Tome 1 - La ballade de la mer salée Bir Tuz Denizi Şarkısı (Dost), Tuzlu Denize Balad (NTV), Tuzlu Denizin Şarkısı (YKY) Hugo Pratt
1970 Tome 2 - Sous le signe du Capricorne Oğlak Burcu Altında (Dost) / Bir Martı Yüzünden, Bir Kez Daha O Kibar Korsanlar, Brezilya Kartalı, Sabit Atış’la Samba, Bahia’da Randevu, Tristian Bantam’ın Sırrı (NTV - Altı sayı halinde) Hugo Pratt
1971 Tome 3 - Toujours un peu plus loin Corto, Git Gidebildiğin Kadar (Dost), Kafalar ve Mantarlar (NTV - Beş bölümden sadece biri) Hugo Pratt
1971 Tome 4 - Les Celtiques Keltler (Dost) Hugo Pratt
1975 Tome 5 - Les Éthiopiques Etiyopyalılar (Dost) Hugo Pratt
1974 Tome 6 - Corto Maltese en Sibérie Sibirya’da (Dost) Hugo Pratt
1977 Tome 7 - Fable de Venise Venedik Masalı (Dost) Hugo Pratt
1980 Tome 8 - La Maison dorée de Samarkand Semerkant’taki Altın Yaldızlı Ev (Dost) Hugo Pratt
1981 Tome 9 - La jeunesse Gençlik Yılları (NTV) Hugo Pratt
1986 Tome 10 - Tango Tango (Dost) Hugo Pratt
1988 Tome 11 - Les Helvétiques Hugo Pratt
1988 Tome 12 - Mû : La Cité perdue Kayıp Kıta Mu (Dost) Hugo Pratt
2015 Tome 13 - Sous le soleil de minuit Juan Díaz Canales
2017 Tome 14 - Équatoria Juan Díaz Canales