Cowboy Bebop İlk Sezonun Ardından İptal Edildi: Netflix Fişi Çekmekte Gecikmedi

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: Cowboy Bebop 2. Sezon İptal Edildi: Netflix Fişi Çekti – Kayıp Rıhtım

image

Cowboy Bebop 2. sezon gelmeyecek. Netflix, ünlü anime serisinden uyarladığı live-action dizi için iptal kararını açıkladı. 2017’de dizi olacağı haberi paylaşıldığından bu yana Cowboy Bebop, en merakla beklenen uyarlamalar arasında yer alıyordu. 1998 yılında yayımlanan ve 26 bölüm süren efsane anime serisinden uyarlanacak yapım için her yeni güncelleme hayranlarını heyecanlandırdı. Koronavirüs pandemisi nedeniyle işler daha… (DEVAMI…)

3 Beğeni

Geçmiş olsun Cowboy Bebop fanları, darısı Zaman Çarkı için, daha fazla hikayeyi kirletmeden iptal edilir umarım.

3 Beğeni

Ondan sonra bi 20 sene daha mı bekleyelim diziyi ? İyi kötü çekmişler işte. Bence izleyin gitsin ya da izlemeyin olsun bitsin.

1 Beğeni

Böyle bir mentalite ile yaklaşmak benim için uygun değil. Zaman Çarkı diyip önümüze bok koysalar da kabul edecek miyiz ? Çünkü yaptıkları tam olarak bu ve ben böyle bir şey yerine hiçbir şey görmemeyi tercih ederim. Sanki bize bir lütufta bulunurmuş gibi.

Zaten kitaplardan bir sahne veya karakter falan da yok dizide, kendi kafasına göre bir seyler yapıyor işte.

1 Beğeni

Bunu diyorum zaten, görmeyin olsun bitsin.
Ben de GoT dizisini beğenmedim ama diziyi neden çektiler veya yeni sezon çıkmasın diye söylenmedim. Beğenenlere de saygım var.
İsterlerse 500 bölüm çeksinler izlemediğim sürece problem yok benim için.

2 Beğeni

Niye görmezden geleyim ki diziyi kitaplara göre dizi parodi gibi kalınca dalgasını geçmek zevkli oluyor, ayrıca haber çıkmış, bende temennimi belirttim, Zaman Çarkı adaptasyonu daha fazla kitaptaki hikayenin içine etmeden iptal edilsin diye. Cowboy Bebop da anladığım kadarıyla orijinal materyale saygı duymayan bir iş çıkarmış.

1 Beğeni

5 Beğeni

Orjinal animesi de zaten bir sezon dayanmıştı. Aslı ne ki uyarlaması ne olsun?

Diziyi on dakka seyrettim.Diyaloglar klişe, oyunculuklar yapmacıktı.
Kitapları iki sayfadan fazla okumadım, çünkü diyaloglar klişe hikaye sıkıcıydı.

Tokyo TV’deki yayını bir sezon sürdü fakat bu düşük rating’ler sebebiyle değil bölümlerin yüksek maliyeti, Bandai’nin sponsorluktan çekilme kararı alması ve aynı dönem aynı kuşakta yayınlanan serilere göre şiddet dozunun yüksek olmasından kaynaklanıyordu. Seri iyi izlenimler bıraktığından oturu yeniden yayınlandığı WOWOW için ikinci cour onayı alarak tamamlandı. Gördüğü ilgi üzerine uzun metraj filmi Knock’n Heaven’s Door da üretildi. Yönetmen Shnichiro Watanabe bundan 15 yıl kadar önce seride yapmak istediği herseyi yaptığını, bazı şeylerin izleyicinin kendi yorumuna bırakılmasını tercih ettiğini, bu yüzden serinin öncesi yada sonrasına birsey eklemek istemediğini söylemişti.

3 Beğeni

İptal edildiğine üzülmedim ama dizi beni animesiyle tanıştırdığı için niye yaptılar diye de kızamıyorum.

Diğer yandan keşke animeyi kopyalamaya çalışmak yerine yani live action anime yapmak yerine dizi yapsalarmış.

Animeyi anlamamış sadece şekilden ibaret sanmaları sebebiyle dandik olmuş dizidir. Akıllı insanların elinde çok daha iyi bir iş olabilirdi.

Sanıyorum bu dizinin tek iyi yanı, Cowboy Bebop animesinin tüm bölümleriyle Netflix’e gelmesini sağlaması oldu…

Hâlâ aynı fikirdeyim…

Uyarlamaları hatta romanlardan uyarlanan ÇR’leri bile başka bir şey olarak okuyup /
izlemek gerektiği düşüncesindeyim.

Yeni sezonda Radikal Edward bölümleri olacaktı, izlemeyi bekliyordum. Artık başka uyarlamalara kaldı.

1 Beğeni

Sadece bir bölümünü izledim ama geri kalan bölümleri izlemeye tahammül edemedim. Şimdiye kadar animeden uyarlanan hiç bir live-action film beni mutlu etmedi. Nedense böyle yapımlar çok yapay, gerçeklikten kopuk bir izlenim veriyor. Halbuki animede ki aynı sahne bize doğal görünürken live-action versiyonunda iğreti duruyor. Daha çok zihnimizin algılamasıyla ilgili olduğunu düşünüyorum. Netice itibariyle doğru bir karar olmuş bence.

İyi olmuş ben sadece 15dk dayanabilmiştim…