Cruella Değerlendirmesi: Moda Dünyasında Dr. Jekyll ile Bay Hyde Olmak

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: Cruella İncelemesi: Modanın Dr. Jekyll ile Bay Hyde'ı – Kayıp Rıhtım

Cruella incelemesi ile karşınızdayız. Disney’in Emma Stone ve Emma Thompson’lu yeni filmi, meşhur çocuk kitabı “101 Dalmaçyalı”da karşımıza çıkan zalim bir kötünün öncül (prequel) hikâyesini ekrana taşıyor. 27 Mayıs 2021 tarihinde Disney Plus platformunda yayına giren yapım, ilk etapta sinema salonları için tasarlanmış ancak Koronavirüs pandemisi nedeniyle kendisine yeni bir rota çizmek durumunda kalmıştı. Yönetmenliğini… (DEVAMI…)

1 Beğeni

Çok kötüydü. Yani Emma Stone’un o saçma, durduk yere ve abartılı karakter değişimini izlemek utandırdı beni. Yani ana karakter birden bire karakter değiştiriyor hem de herhangi bir karakter gelişimi herhangi bir tetikleme yokken. Saçma sapan bir durum. Çizgi filmleri izlemiştim ama çok net hatırlamıyorum. Yani belki orijinali de böyledir bilmiyorum ama birden bire karakter kötücül bir hale geliyor hem de aşırı abartılı bir şekilde. Ancak sonra tekrar düzeliyor sonra tekrar değişiyor. Öylesine saçma ki. Ayrıca filmin anlattığı bir hikaye olduğunu da düşünmüyorum. Küçük çocuklar için de uygun değil bence film. Böyle bir şeye neden para harcanmış merak ediyorum?

1 Beğeni

Ben izlemedim ama şurada yerimi alayım. Eski versiyonlarını severdim. Cruela her zaman deliydi. Hayvan kürküne tapan insanlara bir gönderme olabilir.

2 Beğeni

Sen sevebilirsin seni katmadım zaten :smiley:

2 Beğeni