Cyberpunk 2077 Yayın Tarihi Tekrar Erteleme Aldı

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/haberler/oyun/cyberpunk-2077-yayin-tarihi-tekrar-erteleme/

Cyberpunk 2077 yayın tarihi bir kez daha ertelendi. CD Projekt Red’in heyecanla beklenen oyunu 2 aylık rötar ile gelecek. (DEVAMI…)

2 Beğeni

Yarım yamalak hata dolu oyun oynamaktansa varsın ertelensin. Bu öyle hata kaldıracak bir oyun değil çünkü. Hata bulmaya yoğunlaşacaklar. Daha oyun çıkmadan Last of Us 2 oyununu bile bununla kıyaslayanlar var.

Ekleme: Böyle yorum yaptım ama aslında düşüncelerim bunun gibi.

7 Beğeni

Ya bu kadar ertelenicekse neden çıkış tarihini erkenden açıklıyosun.Boş boş ümitleniyoruz çıkış tarihi vermeyin yetiştiremeyeceksiniz şaka gibi.

1 Beğeni

İçim parçalandı şu an :pensive:

1 Beğeni

Geç olsun güç olmasın.

3 Beğeni

Belliydi zaten… Yeni konsollar için erteleyip duruyorlar.

Bahsettiğimiz firma CD Projekt Red olunca bu ertelemeye ses çıkartamıyorum. Adamların yazdığı kitaplarca diyalog ve oyunun arka planında akan milyonlarca satır kodu düşününce çıldırıyorum. Attığımız her adıma göre değişen senaryosu olan bir Cyberpunk oyunu geliyor. Belki de hepimiz 2-3 kere bitireceğiz. Vicdanlı olmak lazım. İki ay uzun bir süre değil. İsterlerse 2021’e erteleyebilirler benim için hava hoş. Dünyadaki tek oyunu CPR yapmıyor sonuçta. O sırada başka oyunlar oynarım.

3 Beğeni

Merak ediyorum oyunu bakalım efsane bir oyun mu olacak…

Yıl içerisinde en çok sevdiğim aya ertelemişler. Geç olsun güç olmasın. Benim cd projcekt red’e güvenim tam.

2 Beğeni

Witcher 3 de birkaç kez ertelenmişti. Yanılmıyorsam 3 ya da 4 kez hatta. Ama sonunda ortaya gayet başarılı bir iş çıktı. Erteliyorlarsa bir bildikleri vardır elbet. Sonuçta bu büyüklükte bir oyun yapmak, üstüne bütünlüklü kılmak kolay iş değil. Hatalarla dolu çıkacağına tamamlanmış olsun, geç olsun.

5 Beğeni

Bu oyunu çok hype ladılar beklenti o kadar çok yükseldi ki yani bence istenileni veremicekmiş gibi hissediyorum. Umarım fiyasko olmaz.

1 Beğeni

Aynısını düşünüyorum. Reklam yapalım derken beklenti yükseliyor.

1 Beğeni

Burası da Kralkatili başlığı olacak herhalde.

Bu oyunu oynayanların %80-90ı beğenmeyecek IGN’nin dedikleri doğruysa. Bu oyun efsane olacak ama çok küçük bir gruba hitap edecek.

2 Beğeni

Ben de aynı fikirdeyim. Benim gibi Cyberpunk türünü sevenler için unutulmaz bir deneyim olacak. Fakat günümüzdeki genel oyuncu kitlesinin bu oyuna tahammül edebileceğini sanmıyorum. Muhtemelen çıktığı ilk günlerde çok düşük oyuncu puanları ama çok yüksek inceleme puanları ile açılış yapacak ve bir sürü refund talebi ile karşılaşacaklar. Son yılların en büyük tartışma konularından biri olmaya aday olacak.

Benim gözümdeki en sıkıntılı konu Synthwave müzik türüne oyunda az yer verilecek olması. Cyberpunk ile bütünleşmiş bir müzik türünü oyundan olabildiğince uzak tutmak, hedef kitlelerini genişletme amacından başka bir şey değil benim gözümde. Keşke bu kadar risk almışken ondan da vazgeçmeselerdi.

1 Beğeni

Oyun basını bunun bir Witcher olmadığını cyberpunk türünde bir oyun olduğunu ve bu türe aşina olmayan oyuncuların dikkatli yaklaşmaso gerektiğini söyledi ama gel gelelim bunu dikkate alan pek olmadı. Herkes gelecekte geçen bir Witcher kafasında bakıyorlar. Çok pişmanlıklar yaşanacak.

3 Beğeni

Harika özetlemişsin. Bu gelecekte geçen bir Witcher değil. Onu bekleyenlerin sosyal medya hesapları hayal kırıklığına bulanmış şikayetlerle dolacak. Şimdiden pozisyonumuzu alalım, kulaklıklarımızı takalım, sosyal medyaya bulaşmayalım ve keyfimize bakalım derim ben.

Bu algıda biraz CD projekt’in payı da var. Oyunun aksiyon kısmını öne çıkaran videolar yoğunlukta. Bu yüzden GTA 6 Night City beklentisi oluştu. Son 1 ay kala durun bu RPG ağırlıklı oyun aslında demek için çok geç.

Pazarlama stratejisidir sonuçta, şirketin olabildiği kadar çok kazansın isterim. Benim de beklentim Deus ex seven biri olarak RPG ağırlıklı olmasından yana.

Ben oyunun melez şekilde olabileceğini düşünüyorum. Tıpkı Kingdom Amalur gibi.

RPG ağırlıklı olacağı en baştan belli değil miydi? GTA 6 beklentisine olanlar oyun hakkında hiçbir bilgileri olmayanlar.