Daha Kanlı, Daha Çıplak - "Kasap'ın Gözünden"

Öykü Seçkisi'nde okumak için: Daha Kanlı, Daha Çıplak – “Kasap’ın Gözünden” – Aylık Öykü Seçkisi

image

Hikayenin ilk bölümü için, lütfen #kanlıçıplakvebirvajinanıntamortasında isimli öyküyü okuyunuz.
Kasap’ın gözünden…
Omuzlarımdan taşan ve geniş vatkaların altında beni daha da çelimsizleştiren ceketi giydim. Babamdan kalan eski bir yadigardı. Bir zamanlar süründüğü limon kolonyasının aroması burnuma çalınırken, bunun aslında gerçekten var olmadığını ve koku hafızama yerleşen işe yaramaz bir anı olduğunu anladım. Günlerdir, sigara dumanından başka bir şeyin değmediği dişlerimi fırçaladım. Saçlarımı gelişigüzel tarayıp, usturanın… (DEVAMI…)

5 Beğeni

Devamı da en az ilki kadar güzel bir öykü olmuş. Öykü’nün yeni öykülerinizde de karşımıza çıkması dileğiyle. Elinize sağlık.

1 Beğeni

Teşekkür ederim, okuyup, yorumladığınız için. Öykü’yü şimdilik kendi dünyasına bırakıyorum. Bir gün yeniden buralarda olacak ama :slight_smile:

Merhaba Gaye!
Hikayenizin devamı gelmiş. Bu da diğer hikaye gibi akıcı ve süslü bir dille yazılmış. Her ikisini de çok beğendim. Üslubunuz, polisiye türünde kendine farklı bir yer açıyor.

Yazılarınızın devamını bekliyorum.

Sevgilerimle…

1 Beğeni

Teşekkür ederim Gökay😊
‘Polisiye türünde kendine farklı yer açmak’ amaçladığım bir şeydi, böyle düşünüyorsanız, biraz başarabilmişim demek ki.
Bu güzel yorumunuz için çok teşekkürler.
Görüşürüz, sevgiyle🙌

1 Beğeni

Müthiş bir polisiye roman umarım devamı gelir…
Kullanılan dil samimi akıcı ve doğal, kurgu zekice ve sürükleyici, devamı için merak uyandıran insanı okurken kurguya iten bir öykü.
Sanırım ünlü bir polisiye romanı yazarı adayının öykülerini ilk kesfedenlerden olma lüksüne sahip oldum.
Başarılar demeyeceğim çünkü ziyadesiyle başarılı…

1 Beğeni

Canım Zeynep😊
Çok teşekkür ederim, beni böylesi yüreklendirdiğin için.
Şu yoğunluğunda zaman ayırıp okuman ayrı kıymetli. İyi ki varsın❣️ Çok sağol😊

Yine muhteşem :clap: kendimi konunun içinde buluyorum, sanki yaşıyorum her anını… yolun açık olsun :heart:

İlkinden çok daha başarılı buldum bu hikayeyi.
Ama Öykü’yü bir daha görmenin iyi bir fikir olduğunu sanmıyorum. En az kasap kadar kötüydü çünkü.
Kaleminize sağlık

Canım :slight_smile: Teşekkür ederim güzel yorumun için.
Umarım, çok sağol :slight_smile:

Kasap’tan daha kötüydü bence de :slight_smile:
İlkinde sıkışmıştı biraz, burada daha geniş alan yaratmaya, biraz daha karakterlerini deşmeye çalıştım.
Teşekkür ederim yorumunuz için,
Görüşmek üzere…

Hikayenin devamı da çok başarılı olmus Hiç sıkmadan ve merak uyandıracak şekilde anlatman süper yüreğine,kalemine sağlık devamını da bekliyorum😄

Merhabalar Belgin❣️
Okuduğun ve yorumladığın için teşekkür ederim.
Birkaç ay sonra, Öykü’yü yeniden misafir edeceğim.
Görüşürüz :blush::kissing_heart:

Merhabalar,

Öykü karakterinin gözünden anlatılanlara göre daha iyi işlenmiş bir öyküydü bu. Kasabın geçmişini görmekse hoş bir detaydı, hikayenin gerçekliğini katladığını düşünüyorum. Yalnız takıldığım yer, küçük fazla küçük bir çocuğun ilk cinayetini işlemesi, daha doğrusu işleyebilmesi. Ağır bir travma yaşasa da bunu yapabilmesi konusuna takıldım. Sonuçta küçük bir çocuk.

Ve karakterlerin ruh hallerine biraz daha detaylı değinebilirdiniz bence. En azından bazı kısımlar için. Hikayenin en can alıcı yerinde, karakterin annesiyle kardeşini yitirdiği kısımda özellikle. Kasabın yaşadıkları daha yoğun şekilde hissedilirdi. Ama kelime sınırı yüzünden belki de bu şekilde yaptınız.

Öykünün finaliyse beklenmedik ve şaşırtıcıydı benim için. Kaleminize sağlık.

Öncelikle böylesi güzel, detaylı bir eleştiri için teşekkür ederim.
Dünya tarihinde bu yaşta cinayet işleyen çocuk katiller olduğu için eklerken rahatsızlık duymadım. Ama siz söylediğinizde belki yaşı 8’e çekmek daha mantıklı olur diye düşündüm😊 Çünkü bu biraz daha adil olabilir.
Aslında kelime hakkım vardı daha, hatta yarısını kullandım. Ama daha çok derinleştirip dramatize etmek istemedim. Polisiye havasının kırılmasını istemedim esasen.
Hikayeyi bitirip, birkaç kez okuduktan sonra, Öykü için ‘Yeni Kasap’ ifadesini ekledim. Benim için biraz karmaşa yarattı. Finalin bu kısmından emin olamadım.
Beğendiyseniz ne mutlu bana.
Teşekkür ederim.
Görüşmek üzere😊

1 Beğeni

Merhaba, çok kanlı canlı bir öykü kaleme almışsınız:) Betimlemeleriniz karakterlerin psikolojilerini değişimleri, sarhoş baba anlatımı, annenin ve bebeğin ölümü… Şimdi bunları yazarken kendimden korktum:) Kaleminiz kuvvetli, anlatımınız akıcı. Kurgusal gerçeklik olarak ben de beş yaşa takıldım. Babanın sızdığını varsaysak bile o küçücük ellerin boğaz kesmesi zor olur herhalde hatta zor olsun lütfen:) Ellerinize, yüreğinize sağlık

Merhabalar😊 Bu öyküyü yazdığım gece, huzursuzluktan uyuyamadım inanın🙈 Tam 5 yaşında çocuğum var benim, sizler yazınca beni de bir sarstı😄 ben 6 yaşında cinayet işlemiş bir çocuğun hikayesini okuduğum için yazdım; ama hep beraber yadırgadık galiba🙈 Düzenlemeye çalıştım, ancak başaramadım. Adminlerden rica ederim. Teşekkür ederim okuyup eleştirdiğiniz için😊

Tek kelimeyle harika… başarılar :clap:

1 Beğeni

Çok teşekkürler, ne mutlu bana😊