Dark 2. Sezon: Beynimiz Yanmaya Devam Ediyor

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/inceleme/dark-ikinci-sezon-inceleme/

Karanlık ve acımasız bir atmosfer, harikulade yazılmış vurucu diyaloglar, olaylar silsilesi ve felsefik düşüncelerle bezeli anlatım. Zamanı ve izleyiciyi büken dizi Dark’ın ikinci sezonunu spoiler’sız olarak inceledik. (DEVAMI…)

5 Beğeni

En sevdiğim dizilerden biri, olumlu incelemenizden sonra yüreğime su serpildi. Elinize sağlık.

1 Beğeni

Daha da heyacanlandım şimdi.

1 Beğeni

Yarın ikinci sezonu izleyeceğiz ama 3. Sezon için 2 yıl beklemeyiz umarım.

1 Beğeni

@patriotic Benim de en sevdiğim dizilerden birisi. Alman sosuyla bambaşka bir tat sunuyor. Ben ilk sezonu da sevmiştim. Aynı kaliteyi tutturmuş ilerliyorlar. Tabii üçüncü sezon kritik olacak. Çünkü bu kadar kompleks bir olay örgüsünü bağlamak kolay olmayacaktır.

En zoru da son sezon olacak. 2 yıl beklememiz gerekebilir. Hızlıca getirmeye çalışırlar ve iyi bağlayamazlarsa memnun kalmayız zaten.

1 Beğeni

Tabi ben sonunun kötü olmasını düşünemiyorum bile. Lost ve Got finallerinin hayal kırıklığı gibi olmasın inşallah.

2 Beğeni

Bildiğim kadarıyla ikinci sezonu yazarlarken hayranları memnun edecek şekilde nasıl yazarız diye oturmuşlar senaryonun başına. Sonrasında çıkan sonucun iyi olmadığını görünce bunu tamamen çöpe atmışlar ve boşver hayranları tatmin etmeyi “Biz ne anlatmak istiyoruz?” diyerek baştan yazmaya başlamışlar.

Yani diziyi nasıl bitirecekleri kafalarında tam olarak belli olmayabilir. Artık ne zaman fikir bulur, yazar ve senaryoya çevirirlerse.

2 Beğeni

Bildikleri gibi yaparlarsa güzel sonuç çıkar. Hayranları memnun etmeye çalışırlarsa yarısı sever, yarısı sevmez. O zaman el mahkum bugün izler beklemeye geçeriz.

1 Beğeni

Son hazırlıklar tamamlansın…

2 Beğeni

Yaklaştırınca yazılar pek anlaşılmıyor ama detaylı hazırlanmış bir tabloya benziyor. Yapan kişinin gönderisi varsa onu atabilirsen daha hoş olur.

Şu da farklı bir hazırlık olur yeni sezona: NENA!

1 Beğeni

Twitter linkini attım üye olmadanda görünüyor sanırım.

Edit : Bu arada tablo ilk sezona dair süpriz bozan (spoiler) içermektedir.

1 Beğeni

İkinci sezona başlarken keşke özet daha detaylı olsaymış.

Google’a H. G. Tannhaus yazdığınızda da hemen H. G. Wells’in Zaman Makinesi kitabı çıkıyor.

2 Beğeni

Her bölümün son 15 dakikası içerisinde başlayan kısa müzikal, mükemmel değil mi ya?

Güzeldi ancak her bölüm yerine biraz daha az kullanılabilirdi. Böylece vuruculuğu da artardı. Bir de o kısımlardaki şarkı seçimlerinde biraz daha Alman etkisi isterdim.

Dördüncü bölümdeki şarkı seçimi bence mükemmeldi. Müziklerde Alman yapımı etkisini çok göremesek de dizinin tamamında geleneksel mükemmel Alman işçiliği var yine de.

1 Beğeni

Ben bu sezonu nedense ilk sezondan daha çok sevdim. İlk sezonda sanki mantık hatası çok gibiydi izlerken baya şeyler söylemiştim ama izleyeli olunca unuttum… 2. sezonu izlerken yeter ya yeter diye diye sövüş yeteneklerimi geliştirdim resmen. Charlotte’nin kızının aslında annesi olması of resmen dede paradoksu Predestination bunu da mı yaptınız oldum resmen. 3. sezon paralel evrene giriş olacak.

3 Beğeni
  1. Sezona başlayayım dedim ve birkaç dakika izledikten sonra ilk sezonun özetini okumaya karar verdim. Özeti okuduktan sonra çoğu şeyi hatırladığımı fark ettim ve bir 10 dakika daha izledim. Ama akşam akşam dizinin atmosferine giremedim, en iyisi yarın sabah başlayıp akşama kadar bitirmem olacak . :joy:
1 Beğeni

4 bitti, 5’e geçtim

Adam, Jonah’mış! Hasss… Şok oldum

İzlemeyenler bakmasın ama izleyenler kim kimdir buraya bakabilir.

Durun siz daha neler olacak. :smiley: