Dark: Adının Hakkını Veren Bir Alman Bilimkurgusu

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: http://kayiprihtim.com/inceleme/dark-netflix-dizi-inceleme/

Radyoaktif sızıntı, zaman makinesi, tuhaf deneyler ve devasa bir dejavu döngüsü… Dikkat kesileceğiniz, kompleks bir anlatımla bezeli bilimkurgu ve korku dizisi Dark’ı inceledik. (DEVAMI…)

4 Beğeni

Merhabalar. İzleyeli bir süre geçmiş olsa da şöyle bir ayrıntı hatırlıyorum. 1986 yılında kapının açık olma sebebi, Mads kayıp diye annesi belki gelir umuduyla kapıyı açık bıraktığını söylüyordu sanki.

1 Beğeni

burası evim diyen yüzü yaralı bir çocuk görünce, hiç umursamadan birden “Amaaan, kız arkadaşım gelmiş,”

Asıl rahatsız olduğum kısım bununla ilgili. Kapının açık kalması altında birçok neden çıkarılabilir, lafım ondan ziyade yukarıda sözünü ettiğim bağlam üzerinden değerlendirince problem olması. Ulrich’in karakteri bazında düşünsek bile, gençken de bu kadar umursamaz bir karakter olmadığını görüyoruz.

Senaristin amacını anlıyorum, dramatik güzel bir sahne için o ikiliyi evde buluşturmak istiyor. Ancak buna ortam hazırlamak için tercih edilen yolu beğenmedim.

2 Beğeni

Evet o sahneden sonra polis geldiğinde de kapı açık bırakılmış. Mads geri döndüğünde içeri girsin diye.

Bende mi bi sorun var anlamadım ama ben bu Dark dizisini bir türlü izleyemiyorum.1 bölüm ne kadar uğraşsam da yarıda 3 defadır kapadım.

2-3 bölüm dayanmak gerekiyor. Konuşma dili Almanca olduğu için kulağın alışması lazım belli bir süre. Birde dizinin atmosferi ağır olduğu için yavaş yavaş çekiyor içine seyirciyi.

1 Beğeni

Sende sorun var. :stuck_out_tongue: Her diziyi herkes sevecek diye bir kural yok. Boşver. :slight_smile:

1 Beğeni

Dizi çok iyi,görüntü yönetmenini tebrik etmek istiyorum,bir de sürekli “yaa çok karışık bu kimdiğğ” diyenleri anlamıyorum. Karakterler o kadar karışık değil