DC Comics ve Marvel Evreni Yeniden Birleşebilir!

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/haberler/cizgi-roman-manga/dc-comics-marvel-evreni-yeniden-birlesebilir/

DC ve Marvel çizgi romanlarında işler yeni bir boyut kazanıyor. Doomsday Clock ve Thor, olası bir DC - Marvel birleşmesinin habercisi olabilir. (DEVAMI…)

3 Beğeni

giphy

1 Beğeni

Dr. Manhattan Süperman’ i atomlarına ayırıp her bir atomunu evrenin bir köşesine ışınlasa. Sonra Mars’ ta takılırken kendisinin bile zor baş edeceği bir kötülük ortaya çıksa. Sonra her atomu tekrar toplasa. Sonra Süperman’ le bir hale gelip kötülüğü yense. :smiley:

1 Beğeni

Disney’in, Dc’yi almaya kalkışması, 2030’a kadar sürecek bi dava sürecini tetikleyebilir bence… Bu sebepten ötürü 2030 yılını dillendirmişler galiba :sweat_smile: Satın alma teorisi bana biraz uçuk geldi diyebilirim kısaca. Ama Marvel vs. DC 2.0 kulağa hoş geliyor…

2 Beğeni

Yeni bir DC vs. Marvel isterim fakat Disney ne olur DC yi satın almasin… evrenlerin temelli birleşmesini istemiyorum,ayrıca Disney in dünyadaki herşeye sahip olması hoşuma gitmiyor :expressionless::worried:

2 Beğeni

Daha önce de dediğim gibi bu birleşme mevzusu çok zor bi şey. Neden böyle düşündüğümü şöyle açıklayayım :

Burada da görüldüğü üzere Amerika’daki medya aygıtları, beş büyük şirketin elinde. DC’nin sahibi olan AT&T ise, Disney’den çok daha büyük bi firma. Bu bağlamda AT&T’nin sektördeki hakim pozisyonunu kaybetmesine yol açacak bi hamle yapacağını düşünmüyorum.

Ayrıca Antitrust Laws diye geçen tekelleşme karşıtı yasalar bağlamında, bayağı zorlu bi hukuki süreçle karşılaşacaklardır. Zira çizgi roman sektörünün yarısından fazlası tek çatı altında toplanacak. Ki bununla uğraşacağını bilmese Marvel’ı, Disney değil AT&T alırdı bence. O yüzden içiniz rahat olsun. En azından benim içim rahat :sweat_smile:

3 Beğeni

Bu durum Dawn of justice filminden farklı olmaz. Umarım birleşmez; ama, Manhattan şu Marvel evrenine de el atsın. Baya bir bozuldu evren. Bunun dışında Manhattan bu kadar kudret sahibi mi yahu ? Bu Dc evreninde kozmik varlıklar ne işe yarar ? Presence, Gabriel niye müdahale edemiyor bu adama ?

Yüksek ihtimal bir dc ve marvel crossover hikayesi daha göreceğiz ama bu sefer ana akım hikayelerini de etkileyip esas kurgusal evrelerinde de etkisi sürecek

Ayrıca ilk crossover bu değil spiderman/batman,daredevil/batman,Marvel vs DC gibi bir sürü seri var

Lakin disney’in dc’yi satın alma iddiası tamamiyle uçuk DC halı hazırda Disney’in rakibi olan Warner bros’un 1960 lardan beri bir alt kuruluşu halindedir aynı zamanda netherrealm stüdyolarıyla Birlikte mortal kombat karakterleri de dc hikayelerinde görülebiliyor birleşecek iki evren varsa DC evreni ile mortal kombat evrenidir:)) DC ile Marvel’in birleşmesi için Warner bros ile Disney’in birleşmesi lazım:))

Hocam DC comics zaten Warner bros’a ait bir alt şirket konumunda 1960 lardan beri sırf Superman’ı almaya kalksa bile Disney o parayı ödeyemeyez:))

Şöyle bir şey tekrar görebiliriz belki :laughing:

2 Beğeni

Adam tek başına Avengers olmuş.

2 Beğeni

Crisis öncesinde (Pre-Crisis), Superman’nin Avengers’ı yenmek için onlara bile ihtiyacı yoktu. Gezegenleri zincirle bağlayıp yörüngelerini değiştiriyordu, zaman yolculuğu falan yapabiliyordu. Hatta yanlış değilsem Pre-Crisis dedikleri dönemi bitiren “Crisis on Infinite Earths” hikayesi Dc Multiverse’nin de çıkış noktası. Keşke ülkemizde de basılsa. Ama 1985’te yazılıp, çizilen bi şey olduğundan şimdiki okur kitlesine ilgi çekici gelmeyebilir…

2 Beğeni

2004 yılı çıkışlı Avengers/JLA #4 sayısında yaşanan olayda Superman, Thor’un çekici ve de Kaptan Amerika’nın Kalkanı ile ekibin ayakta kalan son savaşçısı olarak günü kurtarmıştır. Ancak Wonder Woman’ın aksine Superman layık olduğundan değil o anki durum onu gerektirdiğinden çekici kaldırabilmişti. Savaş bittiğinde ve kötülük mağlup edildiğinde, Superman Mjölnir’i yeniden kullanamaz hale geliyor. (Anlaşılan otuz günlük deneme süresinden sonra premium pakete geçmemiş) :joy:

4 Beğeni

Disney, DC’yi alamaz. Rekabet kurulu buna izin vermez. Fox’ta bile kılı kırk yardılar.

2 Beğeni

Başka kredi kartıyla bir daha üye olup çekici 30 gün daha kullanabilir mi o zaman?

1 Beğeni

Hocam DC çoklu evreni 1950 lerden sonra halı hazırda zaten oluşmuştu ama 1950 de çıkan o dönemin yeni karakterleri ve bizim de daha yakından tanıdığımız 2.flash barry allen 2.yeşil fener hal jordan ve Superman,batman,wonder woman’ın genç halleri earth-one denilen esas DC evrenine atıldı lakin altın çağda çıkan orijinal yeşil fener alan scott ile orijinal flash jay garrick ile altın çağ Superman ve batman’ı earth-two denilen yan hikayelerin geçtiği seriye atıldı

Crisis of infinite earths hikâyesi ile bu kurgusal evrenleri üstüne ana akım DC karakterleri ile bağı olmayan çavuş rock gibi askeri temalı jonah hex gibi Western temalı hikâyeleri esas DC evrenine attı sonrası malum flashpoint’ler,rebirth’ler vs.

1 Beğeni

Hocam zaten Warner bros da satmaz dc comics Warner bros’un bir alt şirketidir.

Valla Warner Bros falan diyorsunuz ama Warner Bros’un pek bi söz hakkı yok bu muhabbette. Daha öncede dediğim gibi Warner Bros, Warner Media’nın. Warner Media ise AT&T’nin. AT&T bu alımı zaten 2016-2018 yıllarında bayağı zorlu bi hukuki süreçten geçerek gerçekleştirmiş. Adamlar halihazırda Disnye’in üç katı falan. Geriye kalan tüm firmaları toplam büyüklüğü anca bi AT&T ediyor. Bence burada asıl sorulması gereken AT&T, Disney’i mi alacak acaba. Bakın Marvel’ı demiyorum, Disney’i diyorum. Adamlar o kadar büyük :sweat_smile:

Bilgilendirme için teşekkürler hocam…

Doğrudur hocam olabilir lakin benim demek istediğim Warner bros zaten dc comics dahil New line cinema,Colombia pictures gibi önemli film şirketleri artı netherrealm (eski adı ile midway) adlı mortal kombat oyununu yapan firmaya da sahip ve DC animasyon filmlerini Warner bros yaparken DC karakterlerini yapan da ya WB games ya da netherrealm mesela mortal kombat tarzı injustice serisi de Ed boon elinden çıkma

İşin özü doğru at&t Warner media’nın sahibi lakin tek başına Warner bros’un yıllık cirosu 12 milyar dolar DC comics’in ise eğlence sektörü için önemini söylemeye gerek yok hala çizgi roman konusunda marvel’i solluyor ve yok satıyor artık çizgi roman’a internetten korsan olarak ulaşılmasına rağmen yani DC comics’i satmaları altın yumurtlayan tavuğu kesmek gibi bir şey olur

Zaten yapacaklarını da düşünmüyorum.