Denizler Altında 20.000 Fersah'ın Öncesini Anlatan Disney Dizisi Geliyor: Kaptan Nemo ile Yakından Tanışma Zamanı

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/haberler/dizi/nautilus-denizler-altinda-20-000-fersah-disney/

image

Disney, Jules Verne’in sualtı destanı Denizler Altında 20.000 Fersah romanından esinlenerek Nautilus adlı yeni bir dizi geliştiriyor. Kaptan Nemo ve denizaltısı Nautilus’un, romanının öncesini konu alan başlangıç hikâyesine hazırlanın! İlk kez 1870 yılında yayımlanan ve Jules Verne’in en bilindik eserlerinin başında gelen Denizler Altında 20.000 Fersah, Nautilus adlı denizaltısı ile seyahat eden Kaptan Nemo ve… (DEVAMI…)

7 Beğeni

Kaptan Nemo ile tanışmak isteyenler Denizler Altında 20 000 Fersah ve özellikle de Esrarlı Ada’yı Alfa yayınlarının eksiksiz çevirisinin okumalıdır. Kanimca Nemo Disney’in SJW magnet’i yaptığı şu anki politikasına olabilecek en zıt noktada duran, oldukça politically incorrect bir karakter. Hal böyle iken bahsettiğim kitaplari okuyanların bu habere bir tarafları ile gulmesinden başka beklentim yok!

Alan Moore bile League of Extra Ordinary Gentlemans’da kitaptaki Nemo’nun davasını anlayamamisken ve onu kötü bir şaka gibi gidip İngiliz kahramanların yancısı yapmışken “jihad” kelimesini telaffuz etmeye zerre cesaret edemeyen, koloni dönemi Hindistan’inda yaşananlar üzerine bir tane düzgün film/dizi çekememiş olan batı medyasinin Nemo’nun hayat motivasyonunu anlayabilecegini sanmıyorum, kaldı ki idealleri uğruna okyanuslarda seyreden bütün ulke donanmalarina saldırılarda bulunan Nemo’yu gerçekten Disney’in olmasi gerektiği gibi yansitabilecegini düşünüyor musunuz siz hakikaten?

2 Beğeni

Acaba tamaen kurgu mu olacak yoksa Jules Verne’nin anılarında veya taslaklarında ya da notları arasında bu konuda çalışmalar varda oradan mı yola çıkacakları