Derdini Anlat

Öykü Seçkisi’nde okumak için: https://oykuseckisi.com/derdini-anlat/Bir odanın içindeydi oymacı. Asıl mesleği bir şarküteri dükkânı işletmek olan genç adam hobi olarak yapardı oymacılığı. Buzdolaplarıyla dolu ana bölmenin arkasındaki minik depoydu o sırada dikilip durduğu. Kafası haddinden fazla karışmıştı. Mırıltıları duyduğuna emindi. Farklı tonlarda çok sesli bir koroydu işittiği. Işığı yakmaktan çekinerek karanlıkta göz gezdirdi atölyesine. Yalnız görme işlevine sahip gözleri hiçbir… (DEVAMI…)

2 Beğeni

Merhaba Ezgi

Kurguna, hayal gücüne hayran kaldım. Kendimi öykünün içinde gibi hissettim. Öykü çok dolu ve şaşırtıcıydı. Matruşkaya bu açıdan yaklaşmak dikkat çekiciydi. Amcanın tüm çabalarına rağmen Çağrı’ nın içine daldığı durumu çok güzel yansıtmışsın. Titizlikle yazdığın cümleler merak içinde okumama vesile oldu. Ve anlattıklarının gözümde canlanması da senin yeteneğin. Verilen önemli detaylar, karakterlerin düşünceleri, amaçları beni bir çırpıda öyküye bağladı. Amcanın bilge, Çağrı’ nın da sabırsız yanını hissedebildim.

Özellikle buradan sonrası benim için daha etkileyici hale geldi. Kim bilir belki bizler de kafamızda oluşturduğumuz dünyalara sıkışıp kalmışızdır. Hayal gücüne sağlık. :slight_smile:

2 Beğeni

Ezgi okurken inanılmaz eğlendim! Bir yandan da sorguladım. Hayatlarımız matruşka misali bir şekilde ellerimizde mi kalıyor? Acaba biz de bir şeylerin içine girdik, girdik ve çıkamadık mı? Kafamda deli sorular. :joy: Hayalgücün her zaman olduğu gibi tartışılmaz. Orijinal fikirlerine bayılıyorum.

“İlham Tahsildarları en özgün fikre ulaşmak konusunda yeteneklerini aslında orijinal olmayan ayrıntıları tespit etme güçlerinden alırdı.”

İlham tahsildarı diye bir meslek dalı üretmiş olman da ayrıca çok hoş bir fikir. İlhamın daim olsun Ezgi. Çook fazla sevgiler! :heartbeat: :blossom:

1 Beğeni

Merhabalar Duygu,

Epey gecikmiş bir cevapla buradayım. Sanıyorum Çağrı’nın evrenlerinden birine sıkışıp kaldım ancak ayılıyorum dersem durum için uygun bir bahane olur :slight_smile: Kurguyu beğenmene çok sevindim. Kalem bir şekilde dönüp dolaşıp kendi istediği yere çeviriyor rotayı. Keza burada da yaşadığım bu oldu. Asıl amacım aslında Çağrı’ya ait ihtimallerden birini denemekti diyebiliriz. Fakat bana fazla söz hakkı tanımadılar.

Yazma eyleminin ya da kurgulama eyleminin diyelim, zihni bazen çıkmazlarla dolu bir yere sürüklediğine inanıyorum. Şayet dediğin gibi bir durum yaşıyorsam, umuyorum ki hayal edip de içinde kaldığım evren sonradan biraz daha renkle dolup taşar :smiley:

Yapıcı eleştirilerin ve daimi desteğin için çok teşekkür ederim :slight_smile:

1 Beğeni

Merhabalar Merve,

Bir hayli gecikmiş cevabımı, mahcup bir şekilde yazıyorum. Kafandaki deli sorular tam da bu öykü okunduktan sonra işitmek isteyeceğim cinsten bu sebeple epey sevindim. Eğlenme halin ve fikri sevmen da epey mutlu etti beni elbette. Sadece bazı zamanlar yazma sürecine dair fazla didikleme yaptığımı düşünüyorum. Bu iyi bir şey mi kötü mü bilemiyorum elbette ama orijinal bir tınısı dahi varsa bu benim için kafi.

Bu arada Türetici Kalemşor yerine kesinlikle İlham Tahsildarı olmayı tercih ederim :smiley: Keyifli bir meslek olmaz mıydı? Yanılıyor da olabilirim elbette konudaki özgünlük mü cevher yoksa konuyu işlerken türetici ve yaratıcı olmak mı? Hayli muallakta bir soru oldu.

Enerjinle, sonsuz neşenle öyküye ve elbette bana değer kattığın için çokça teşekkürler :slight_smile:

1 Beğeni