Dersaadet'te Bir Hortlak Cevelan Ediyor

Öykü Seçkisi’nde okumak için: https://oykuseckisi.com/dersaadette-bir-hortlak-cevelan-ediyor/“Seni zayıf… Bu olağanüstü şey karşısında aklına tek gelen onu ortadan kaldırmak mı oldu? Devasa değişimin gerçekleşmesinden mi korktun? Bunu durdurmak için yapabileceğin hiçbir şey yok.” Blade Runner 2049 filminden. 1 Feylesof muallim- i evvel Aristo- teles’in Mâba’det Tabia nam eseri ve daha nicesi o dakka gözüne ilişiverdi bekçibaşı Ziver’in. Öyle sanıyordu ki yanındaki kızıl… (DEVAMI…)

Merhabalar,

Farklı bir üslübunuz var. Kelimeler özenle seçilmiş, öykü boyunca güzel bir uyum yakalanmış. Öykünün tarihi atmosferi, diyaloglar çok gerçekçiydi. Sanki öykü o dönemde kaleme alınmış. Diyalogları biraz uzun buldum, bu biraz kafamın dağılmasına sebep oldu. Daha çok bir romanın belli kısmını okuyor gibi hissettim.

Öyküyü genel olarak başarılı buldum. Emek harcandığı ve kafa yorulduğu belli. Diğer seçkilerde görüşmek üzere.

Muazzam. Öyle büyük bir zevkle okudum ki anlatamam. Ellerinize, zihninize sağlık. Bu, bir uzun öykünün yahut romanın parçası, belli. Tamamını okumak istiyorum; bu su gibi akan dilden, bu ilginç karakterlerden nasibimi almak istiyorum.

Ömer Bey, buraya bir iletişim bilgisi bırakın lütfen. Yahut özel mesaj yoluyla bana ulaşın. Yazdıklarınızı okumam lazım.

Merhaba.
Yorumunuzu çok geç gördüm. Beni oldukça memnun ettiniz, bu güzel iltifatlarınız için teşekkür ederim.

Mail adresim oeakyol@gmail.com. Öykülerimi bir araya getirmedim henüz ama getirir getirmez sizi mutlaka haberdar ederim.

Tekrar teşekkür ederim.
Sağlıcakla :slight_smile:

Çok teşekkür ederim bu değerli yorumunuz için.

Diyalog yazmak sanırım kendimi alamadığım bir iş ama bu konuda bir miktar azaltmaya gitmem gerektiğini ben de düşünüyorum.

Hezarfen, İstanbul Kanatlarımın Altında’yı izlediğimden beri kafamda yeri olan bir karakter. Kendisine dair bir üretimde bulunmak ve üstüne beğeni almak beni oldukça memnun etti.

Diğer seçkilerde görüşmek üzere.

İyi günler dilerim :slight_smile: