Devler Vadisi

Öykü Seçkisi’nde okumak için: https://oykuseckisi.com/devler-vadisi/Gece yarısını geçiyordu Nyks Adası yakınlarına geldiklerinde. Esen rüzgâr koca teknenin yelkenlerini indirmesine sebep olmuştu. Önce gürültüyle denize salınan çıpanın sesi duyuldu. Ardından ince uzun tekneden bir sandal indi. Kürekleri çeken bir gurubun yardımıyla dalgaların üzerinde seğirten sandal sahile güçlükle varmıştı. Sandalın burnu soğuk ve nemli kumlara değdiğinde salda bulunanlardan yaşlı olan ayağa kalktı. “Hadi… (DEVAMI…)

Merhaba,

Ben öykünüzü pek anlamadım. Peri bacası temasını göremedim. İmla hatalarınız var. Cümleleriniz de kopukluk var. Yazım kurallarına da pek uyulmamış gibi. Yazınız ikinci bir gözden geçirmeyi gerektiriyor.

Teşekkürler
Müge

Günaydın: Okuduğunuz ve eleştirdiğiniz için teşekkür ederim. Öyküyü anlamamanız normal, Nedenine gelirsek -ki aslında bu satırları bir tür itiraf gibi de okuyabilirsiniz.- Uzun çok uzun bir bütünün parçası olmaya çalışan mini bir bölüm. Son zamanlardaki popüler terimi kullanırsam kurmaya çalıştığım Hiçkimse ve onun akıl hocası şaman Khadra evreninin bir parçası Daha önceki bölümler Kayıp Rıhtımın muhtelif yerlerinde mevcut. Özellikle de şubat ve ocak aylarındaki denemeler bu öykünün öncesi gibi düşünülebilir. Bu arada anladım ki devlerin aslında peri bacaları olduğu yeterince açıklanmamış.
İmla konusuna gelirsek maalesef ve maateesüf ki bu konuda hiç mi hiç iyi değilim. Birazda konu bütünlüğünün ve hikayenin mantıklı ve akıcı olmasına daha çok dikkat etmemin bir sonucu olsa gere. Umarım bu tür hatalar zaman içerisinde düzelir. Bütün bunlara rağmen biraz Poliannacılık oynarsam ne mutlu bana ki denememi sonuna kadar okumuşsunuz. Tekrar teşekkür ederim.