Dilimize Kazandırılmasını Bekledikleriniz

(Fatih Kerem ) #68

Çok fazla var. Malazan Book of the Fallen herhalde benim de en çok beklediklerimdendir. Ardından The First Law serisi geliyor ki hali hazırda İtihaaki bu sene yayınlayacak dendi. Secret History (Mistborn, #3.5), The Emperor’s Soul, Warbreaker, Arcanum Unbounded: The Cosmere Collection…
The Riyria Revelations, Lightbringer, The Book of the New Sun…

(Rocket quuen) #69

Lightbringer 2019 da gelebilir
Ayrıca arcanum unbounde kitabında warbreaker hariç tüm saydığımız cosmer kitabı var.

(Fatih Kerem ) #70

Onu bilmiyordum, direk o çevrilirse çok iyi olur.

(Rocket quuen) #71

%99 odur gjfncncnxnxndndn

Androidler elektrikli koyun düşler mi düzgün çeviriyle

(ömer Akdoğan) #73

Lois McMaster Bujold diye bir yazar var. Hiçbir kitabını okumadım , hakkında hiçbir fikrim yok, ama 4 kere Hugo Ödülünü kazanmış ve Türkçe’ye çevirilen hiç kitabı yok. Tuhafıma gitti doğrusu, hakkında bilgisi olan birileri var mı ?

İthaki Yayınları Bilimkurgu Serisi

SX329_BO1,204,203,200

(Rocket quuen) #78

R. scott bakkerin kitaplarının çevrilmesini istiyorum .Yeni keşfetiğim bir yazar oldu ama işinde bayağı iyiymiş özellikle felsefe ile fantazyayı bir arada cok iyi kulanıyormuş .

Before Watchmen, haydi gel artık…

(Bora çetinkaya) #80

Şu kitap rafımda Türkçe olarak dursun başka bir şey istemem. :+1:t2:

(Engin Ay) #81

Aynı fantastik kapaklarla çıkmasını yıllardır beklediğim seri. Olmadı artık orjinalinden okuyacağım.

77566

(Eren Diakotra) #82

Şu malazan’ ı cevirsinler artık.

((Eski Nick İBow) Emre) #83

Pegasustan çıkacakmış ama çıkış tarihi kesin değil. Gelecek yıl falan olabilir.

(Rocket quuen) #84

Beyazbalina’ya e posta atsak olmaz mı?

WoW Chronicle Volume 1 & 2 & 3

(Yakışıklı) #86

Dmitry Glukhovsky’nin Tekst’ini çok merak ediyorum, lâkin bildiğim kadarıyla sadece Lehçe’ye çevrildi. İngilizce dahi okuyamayacağız gibi uzun bir süre :\

((Eski Nick İBow) Emre) #87

Bir cacık olmaz. Zamanında facebook’tan falan mesaj atmıştım, editör sıkıntısı falan var diyorlardı.
http://www.kayiprihtim.org/forum/diger-fantastik-eserler/malazan-book-of-the-fallen-t12698.0.html;msg170913#msg170913
Çevrilmiş kitabı 2 yıl mı bekletiyorlar yani? Gerçi konunun tamamını okuyabilirsin, yayınevine bir sürü bilgi alma amaçlı sorulmuş adamakıllı cevap verilmemiş. Gene de sorabilirsin tabi ama ben bir şey çıkacağını zannetmiyorum. Yazarın direkt kendisine mail atıp baskı yaptırsak daha çok işler herhalde.
Gene de buraya @mit , @Firtinakiran ı falan etiketleyeyim, belki yeni bilgiler vardır bu konuda, belki edinebilirler yeni bilgi bu yazıyı okuduklarında.

(Hazal Çamur) #88

Maalesef bende yeni bir bilgi yok :frowning: Ben de sizler gibi bıkkınlıkla bekliyorum. İhsan abi de cevap verir tabii, ama ben ondan da yeni bir haber duymadım.

(Rocket quuen) #89

Fantastik edebiyat kitabı basmak için en doğru kitabı seçtiler. İsteseler bir anda ünlü olabilirler tıpkı Akılçelen gibi ama…

(M. Ihsan Tatari) #90

Benim de haberim yok. Çevirisi tamam, editör arıyoruz demişlerdi. Hatta Hakan @magicalbronze “İhsan abi var, o yapabilir,” demişti. İletişim bilgilerimi almışlardı. Fakat o günden beri ne bir ses ne bir seda çıktı.

Yazara mail atarak bir sonuç elde edilebileceğini sanmıyorum. Yayaınevi telifi kaybederse aynı şeyi ikinci kez satmak için bir fırsat geçer sadece ellerine.