Disney+ Platformunun Çıkış Tarihi ve Fiyatı Duyuruldu

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/haberler/dizi/disney-platformunun-cikis-tarihi-ve-fiyati-duyuruldu/Disney’in Netflix benzeri platformu olarak tasarladığı Disney+ için çıkış tarihi ve aylık ödeme fiyatı duyuruldu. (DEVAMI…)

3 Beğeni

Sanırım ben buna üye olur ve bir değerlendiririm. Dizi ve film sektörü için ciddi bir hareketlenme yaratacağını ve Netflix ile gireceği rekabet ile iki servisin de kalitesinin artacağını düşünüyorum.

Sırf 2D animasyon filmleri yiçin Netflix’i bırakıp, DisneyPlus’a geçerim. Umarım ülkemize 2020’de gelir.

Seinfeld, Frasier, Mavi Ay hatta hatta “Alf” gibi efsaneleri tekrar yayınlasa keşke :smiley:

Artık kim ne servis çıkardı takip edemez hâle geldim. Bi’ yapımı, stüdyosu olan herkes (ve olmayanlar da dahil) platform oluşturmaya başladı. Tamam rekâbet için güzel bir ortam oluşuyor ancak atladığımız bir nokta var sanki. Bunlardan her biri kendi servisini açtıkça, diğerlerinden kendi yapımlarını çekebiliyor. Misal bu örnekteki Marvel dizilerinin bitirilmesi de buna örnek.

Aynı şey oyun istemcilerinde de oldu. Epic Games Store’un piyasaya girmesi ile PC’de ki “exclusive” denilen oyunlar arttı. Biri çıkıp “Ben Epic Games Store’a özelim!” diyor, diğeri çıkıp “Ben Steam’e özelim!” diyor, öbürü çıkıp “Ben Bethesda Store’a özelim!” diyor ve bu birbirini takip ediyor. Yani bu olay sadece Netflix benzeri platformlarda olmuyor. Bir yandan birbirleri ile yarıştıklarından biz kullanıcılar güzel şeylerle karşılabiliyoruz ama bir yandan da her yere abone olup, her yere üye olmamamız gerekiyor. Bu firmalar bizden bunu bekliyor.

A’yı izlemek için A servisine, B’yi izlemek için B servisine para vermem gerekiyor. Arkadaşlar gerçekçi olalım hepimizin günlük yaşamı yaptığı bir çok etkinlik var. 5 tane yayın servisine, 3 tane müzik servisine, 6 tane oyun servisine üye olacak, hepsindeki içeriğe göz atacak kaç kişi var yahu?

Şu “original” ve “exclusive” mantığından sıyrılabilseydik, istediğimiz servisi bu dayatmalara maruz kalmadan seçebilseydik keşke. Ama yapacak pek de bir şey yok, her biri bir şekilde kendini öne çıkarmaya çalışacaktır. Bizler de izleyici olarak artık kendimize en hitap eden servis veya servisleri bulup onlara yöneleceğiz.

2 Beğeni

HD Dizi Cehennemi (cennetli olan bir sitesi vardı galiba) lazım artık. Tek platformda hizmete erişebiliriz böylece.

Şaka bir yana rekabet iyidir, böylece Netflix (özellikle filmlerinde) daha kaliteli iş yapar umarım.

Önce Netflix sonra Amazon sonra Disney+ derken ben iptal… Hangi birisine üye olup para ödeyelim? Kitaplara devam… Her ay bu platformlara verilen parayla üç kitap alırız. :smiley:

2 Beğeni