Disney Şimdi de Gözünü Activision Blizzard'a mı Dikti?

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/haberler/oyun/disney-activision-blizzard-hamlesi/

Agresif büyüme hamleleriyle dikkatleri üzerine çeken Disney, oyun dünyasındaki dengeleri değiştirecek bir adıma mı hazırlanıyor? Şirketin sıradaki satın alması oyun devi Activision Blizzard mı olacak? (DEVAMI…)

1 Beğeni

Bu kadar başarı sağlamış, yani başarısı tesadüf olmayan büyük bir oyun şirketi ortalama bir şirket yönetimiyle çok daha başarılı olabilirdi. Ama ne oluyorsa başarıyı gören açgözlü zenginler şirketlere kafa göz dalarak tüm o başarılı yönetimi lağvediyorlar.
Birbirinden güzel oyun içi videoları, son derece akıcı oyun mekanikleriyle öğrencilik hayatımızı bir daha unutamayacağımız kadar değiştiren bu şirket, resmen gözümüzün önünde dağılıyor. Yine çok başarılı yapımlar var, Wow çok seviliyor ben ilgilenmesem de, Hearthstone oldukça başarılı ve yine çok akıcı, ama Blizzard benim istediğim yöne doğru gitmedi diyebilirim.

1 Beğeni

Starcraft ilk çıktığında telefon hattı üzerinden arkadaşlarla multiplayer oynuyorduk. Warcraft 3, Diablo 1-2 kaç kere bitirdiğimi hatırlamadığım oyunlar. 2006 yılından beri WoW oynuyorum. Blizzard ile bağım oldukça kuvvetli. Ama gelinen noktanın düzeleceğine dair bir inancım yok doğrusu. Kemik kadronun da ayrılması ile Blizzard’ın eski Blizzard olmadığını düşünüyorum. Disney’in alması sonrası belki de büyük bir değişim olmaz diye ummaktan başka bir seçenek yok gibi geliyor. Belki Pixar gibi aynı kalitede devam edebilirler. En azından şirket batmaz ve bir şekilde oyun evrenlerinin devamını görebiliriz.

Bence Disney açısından kaçırılmayacak bir fırsat Activision-Blizzard. Param olsa ben alırım. :smiley: