Disney+ Türkiye: Yayın Servisi 2021 Başında Ülkemize Gelebilir

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/haberler/dizi/disney-plus-turkiye/

Disney+ Türkiye’ye geliyor olabilir. Disney’in geçen sene açılan dijital yayın platformu, yeni orijinal içerikleri ve yatırımılarıyla 2021’e damga vuracak gibi gözüküyor. HBO Max’in son atılımıyla birlikte önümüzdeki yıl rekabet iyice kızışacak! Netflix şu an için her ne kadar dijital yayın devi olarak ilk sırada gelse de, özellikle son iki yıl içerisinde birçok büyük şirket bu… (DEVAMI…)

8 Beğeni

Gelmesi kadar fiyat politikası da önemli bakalım.

Netflix’in gelmesi, Amazon’un Türkiye’ye yatırım yapmasından sonra şimdi de Disney+ geliyor. Biz içerisinde yaşadığımız için dışarıdakilerin gördüklerini göremiyor muyuz acaba :thinking:
Ülkenin ekonomik olarak büyüyeceğini düşündükleri için mi geliyorlar yoksa çokta önemsemeyip “akmasa da damlar kenarda dursun” mantığıyla mı geliyorlar çok merak ediyorum. :thinking: Gerçi Amazon’un yöneticisinin açıklamaları Türkiye’yi önemsediklerini gösteriyordu.

Amazon Türkiye, prime uygulamasını birkaç gün önce devreye aldı ve Türkiye Prime’a dahil olan 20. ülke oldu.
“Amazon Türkiye’de umduğunu bulamadı, çıktı çıkıyor falan denilirken siz Prime uygulamasını Türkiye’ye taşıdınız. Türkiye’den çıkma niyetiniz yok mu?”

“Bu dedikodular nereden çıktı ben bilmiyorum. Duymadım da ama Türkiye’den çok memnun olduğumuzu söyleyebilirim. Avrupa’daki 6. büyük operasyonumuz Türkiye’de. Bu az bir şey değil. Almanya, İngiltere, İtalya, Fransa, İspanya’dan sonra 6. sıradasınız. Bu ciddi bir şey ve gelişme hızında çok öndesiniz. Böyle bir pazardan niye çıkalım. Tam aksine genişlemek istiyoruz.”

Gelmesini dört gözle bekliyorum :slight_smile:

1 Beğeni

Ülkede her ne kadar ekonomik buhran olsa da evime birden fazla maaş girdiği için alım gücüm haliyle yüksek oluyor ve bu ülkede benim gibi evine en az çift maaş giren milyonlar var. 82 milyonluk, dünyanın en büyük 20.(21 de olabilir tam hatırlayamadım) ekonomisine sahip bir ülkeye yatırım yapmamak ahmaklık olur bence. Artık insanlar da korsanı bırakıyor, bence güzel kazanç sağlarlar.

1 Beğeni

Amazon Prime’ın yıllık ücreti ABD’de 120 Dolarmış. Türkiye’de 12 Dolar mesela. Global firma oldukları için karlarını dolar, euro olarak kendi ülkelerine götürüyor bu firmalar. ABD, AB Bölgesi, UK, Japonya gibi ülkelerdeki 1 aboneden kazandıklarını Türkiye’de 5-10 belki de daha fazla aboneden anca kazanıyorlar. Döviz olarak karlılığı çok düşük ülkenin ama dediğiniz gibi gelişmiş ülkelerden sonraki en iyi pazarlardan birisi ülkemiz.

1 Beğeni

Sırada HBO Max var. Umarım 2021 bitmeden gelirler.

1 Beğeni

Amazon’un Türkiye için belirlediği fiyata benzer bir ücretlendirmesi olursa şahane olur. Umarım bu servise erkenden kavuşuruz. Zira içeriğini çok zengin buluyorum.

1 Beğeni

Görüntüler What If…? dizisinden anlaşılan. Dublaj yapılıyorsa dizi çıkmadan Disney+ Türkiye’ye gelecektir diye düşünüyorum. Dizinin çıkış tarihi 11 Ağustos, bence platform Ağustos’un ilk günlerinde duyurulur.

4 Beğeni

Bu konuda çok haklı olabilirsiniz. Yoksa ne diye Türkçe dublaj yapılsın ki? Muhtemelen hazırlanan başka içerikler de vardır, işte altyazı olsun, dublaj olsun. Muhtemelen Ağustos ayına kadar duyurulabilir.

Ben en çok mando için bekliyorum. :pleading_face: Ayrıca, umarım HBO da yakın zamanda gelir. Keza The Wire, Oz gibi eski ama muhteşem dizilerin hepsi orada.

3 Beğeni

Fiyat olarak üzmezse ben de almayı düşünüyorum. Kafa dağıtmalık güzel içerikler gelecek gibi.

3 Beğeni

Bence Prime Video kadar düşük olmasa da yine düşük bir fiyatla çıkaracaklardır. Disney ve Amazon gibi büyük şirketlerin Türkiye’deki 5-10 TL’ye takılacaklarını sanmıyorum, kendi ülkelerinde 1 birim bile değil çünkü. Bunun yerine daha çok satıp daha çok kazanmak isteyeceklerdir. Amazon Prime’ın Türkiye’deki başarısı onlar için bir örnek teşkil ediyor bence.

3 Beğeni

Bu arada haberi popgek hesabından aldım, işini iyi yapan insanlar olduklarını düşünüyorum. Geek etkinliklerinde her olayı dakikasında paylaşıyorlar, böyle şeyleri canlı seyretmeye vaktiniz yoksa popgek hesabına bir göz atın derim.

Fiyatı Netflix’e kıyasla ciddi düşük açılış yaparlar ise Türkiye’de çok ciddi üye potansiyelleri var. Küçüklü-büyüklü, tekilli-aileli filan çılgın bir sayıya ulaşabilirler ama temel nokta fiyat olacak gibi.

@Jaehaerys bu sızıntıdan sonra aynı teoriyi birkaç gördüm, bende inandı Ağustosta geleceğine artık :joy:

1 Beğeni