Disney'in Gölgesinde Çocukluğumuza Yolculuk

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/liste/disneyin-golgesinde-cocuklugumuza-yolculuk/Disney’in animasyonları için yapılan harika çizimlerle çocukluğunuzu yâd etmek ister misiniz? (DEVAMI…)

5 Beğeni

Alice güzel olmuş. Pinokyo da pek bir sübliminal :slight_smile: Küçükken ne korkardım o balinadan.

Mary Poppins ise hakikaten çocukluğuma götüren bir ayrıntı oldu. Ben bu filmi tamamen unutmuştum. Oysa video kaset döneminde belki 10 kez izlemiştim kardeşlerimle birlikte. Bir anda yatak başından yapılan o büyülü anahtar falan gözümde canlandı :slight_smile:

2 Beğeni

Çizimlerin hepsi ayrı bir güzel olmuş. Alice, Bambi ve diğerleri…Tonlamalar, renkler harikulade. Ben kendi çapımda çizen, çizmeye çalışan, biri olarak böyle çizimleri ölesiye kıskanıyorum açıkçası.

1 Beğeni

Sadece Pamuk Prenses ve Küçük Deniz Kızı’nı beğenemedim. İlkini sahneyi tekrarlamakla yetindiği için ikincisiniyse renk konusunda siyah-beyazla yetinildiği için.

1 Beğeni

Ben de 14-15 yaşlarımda izlemiştim diye hatırlıyorum ve etkilemişti.

Kesinlikle katılıyorum, ortaya güzel çalışmalar çıkmış. @Bay_Karamsar gibi benim de bir iki tane beğenmediğim var ancak çoğunluğu başarılı. Örneğin Alice Harikalar Diyarında ve Pamuk Prenses diğerlerine göre zayıf kaldı gözümde.

Favori çizimlerimse Pinokyo ve Aladdin.

2 Beğeni