Doctor Who 2 Yeni Sezonuyla Geliyor

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/haberler/dizi/doctor-who-2-yeni-sezonu-onaylandi/

BBC’nin popüler yapımlarından Doctor Who için yeni sezon onayları art arda geldi. 13 ve 14. sezonlar için şimdiden anlaşmaya varıldı. (DEVAMI…)

1 Beğeni

Son sezonu çok kötüydü. Moffat gitsin her şey güzel olacak dediler berbat oldu.

Son sezonun kötü olmasının nedeni SJW yüzünden, SJW’nin dozajı azaltılırsa ben yeni Doctor’u çok beğendim. Moffat konusuna gelecek olursam eğer Matt Smith Doctor iken Moffat çok iyi bölümler yazıyordu ama Peter Capaldi Doctor olunca Moffat çok kötü bölümler yazdı. Capaldi en iyi Doctor olabilecekken Moffat yüzünden harcandı resmen.

Sjw olayına çok takılmıyorum, rolünü iyi yapsın isterse yeşil tenli marslı oynasın. Ama doktoru oynayan kadın ve ekurisinin rolünü beğenmedim, belki ilk sezonlarının getirdiği bir şeydi ama kötüydü. Moffat eleştirisi Capaldi’den çok önce vardı, David Tennat döneminde bile süregelen bir şey.

Ilk kez bir sezonu zor bitirdim, benim gözümde bu haliyle Dr Who yan dizisi bile olamaz.

Moffat, Tennant zamanında başyazar değildi, arada bazı bölümleri yazıyordu sadece. Smith zamanında baş yazar olmuştu. Moffat eleştirilerinin odak noktası Tennant’ın zamanında Doctor’un insani niteliklerine vurgu yapılırken Smith zamanında Tanrısal niteliklerine vurgu yapılmasıydı. Moffat eleştiriler üzerine Capaldi zamanında Doctor’un Tanrısal özelliklerini ortadan kaldırdı ama aynı zamanda insani özelliklerine de vurgu yapmayarak Doctor’u silikleştirip, kendi dizisinde yan karaktere çevirdi. Capaldi kötü senaryoya rağmen çok iyi bir Doctor’luk yapıp kendini sevdirdiği için Moffat’ın varlığı iyice sorgulandı ve sonunda şutlandı.

Yeni sezonda ise Jodie Whittaker bence çok iyi bir Doctor olmuş ama senaryo kalitesi Capaldi zamanındakinden de kötü olduğu için ve SJW yüzünden Whittaker’ın oyunculuğu sezonu kurtarmayı başaramamış.

1 Beğeni

Ben de onu diyorum Moffat’a laf edilirken daha beteri oldu diye.

Umarım bir an önce toparlarlar da efsaneye yakışır bölümler görürüz, bu haliyle devam ederse çok reyting kaybeder.

1 Beğeni