Dök İçini Rahatla

Evet, düşündüm de yine vazgeçtim bazadan :joy: Kısır döngü dediğiniz gibi.

Türk kahvesi içiyorum ben de şimdi :grinning: Sigarayı bıraktıktan sonra nescafe ve filtre kahve bağımlısı olmuştum. Onu da bıraktım şimdi günde 2-3 tane Türk kahvesi ve arada bir çay içiyorum.
Kitap okurken ise kitap güzelse koyduğum şeyi içmeyi unutuyorum kimi zaman :slight_smile:

2 Beğeni

Ben de aynıyım. :sweat_smile:

Bu foruma katıldıktan sonra kitap okuyan herkesin aynı şeyler hissettiğini veya yaptığını fark ettim. Böyle bir şey başıma geldiğinde genelde insanlar abartıyorsun diye tepki verirler. İyi ki foruma katılmışım. :blush:

2 Beğeni

Ben de. Özellikle böyle minik detaylar ve forumdaki bu nispeten düzeyli ve samimi ortam hoşuma gidiyor :slightly_smiling_face:

Bir de tabii kitap edinme sevdası, kitaplık düzeni, okuyamama gibi durumlardaki ortak noktaları iyi ve kötü yönleriyle konuşmak insanı rahatlatıyor.

Ben bir ara abarttığımı düşündüğüm kitap satın alma hastalığımdan(!) dertliydim. Foruma girdiğimden beri kendimi bu konuda normalin belki bir tık üzerinde görmeye başladım :joy: Ben gayet normalmişim aslında, grup terapisi gibi oldu o konuda burası :joy:

2 Beğeni

Katılıyorum size. Gerçekten güzel ve samimi bir ortam olduğunu düşünüyorum.

Özellikle bu başlık altında bir şeyleri anlatıp insanların iyi veya kötü anlarında onlara eşlik etmek gerçekten hoşuma gidiyor.

2 Beğeni

Başka bir mecrada oldu ama dökeyim yine de içimi buraya.

Laf sokmak için aylarca fırsat kollayıp, tam “hah şimdi oldu” dediğinde karşındakinin seni kaale almaması… Hayatının özeti gibi. :joy:

Neyse, döktüm içimi. Herkese iyi geceler. Sen hariç. :joy:

Edit: Emoji öncesi nokta koyalım da Ahmet gelip düzeltir şimdi. :sweat_smile:

3 Beğeni

Bu röportaja ne zaman denk gelsem üzüyor.

3 Beğeni

Ya bu çay ne güzel, ne rahatlatıcı bir şeydir? ‘‘Çay var, taze,’’ dedin mi pamuk gibi oluyorum bir anda. Hiç şaşmıyor. Şimdi buradan küçük şeylerle mutlu olun geyiğine bağlamak vardı ama yapmayacağım.

2 Beğeni

Berk çay bergamotlu… Huzurun demlenmis hali.

1 Beğeni

Bergamotlu içmeye başladıktan sonra normal içemiyorum.

Bergamat aromalı yazınca bergamotlu mu oluyor yoksa o tadı başka bir şey mi veriyor bilemedim.

1 Beğeni

Valla ben de berk çay bergamotludan başka bir şeye çay diyemiyorum. Sanırım kimyasal var.

Normalde bergamot bir bitki bildiğin limon gibi sanırım yaprağı kurutulup çayla karıştırılıyor. Ama karadenizliler buna çok kızıyor. Çay sade içilir diyorlar. Haklılık payları da var. Çay iyi değilse başka tat vericilerle karıştırılır gibi bir tezi vardı bizi çay fabrikasina götüren rehberimizin.

Eskiden madeni kutuda tomurcuk diye çay benzeri bir ot satılırdı, belki vardır hala. Annemler onu normal çay ile harmanlıyordu. Bergamot dedikleri o mu bilmiyorum. Eşim Karadenizli ama onlarda içtiğim çayda iyi güzeldi ama öyle efsane bir tadı yoktu.

Trabzonlu ev arkadaşım çayı soğuk suyla demleyip altta kaynayan suyla ısınmasını bekliyordu. Kaynar suyla demlenirse suyun oksijeni azalır çayın tadı olmaz derdi.

Çaykur Tomurcuk o metal kutudaki. Hala satılmakta ve evet, bergamot aromalıdır.
Çaykur Tomurcuk

1 Beğeni

@erce @narpal bergamotlu sevemedim ben işte. Çayın tadını bozuyor gibi gelmiştir bana hep. Zevk meselesi tabii, annem de limonsuz içmez mesela. Ben şeker bile atmam. :slight_smile:

2 Beğeni

Lipton bergamotluyu da ben içemiyorum, garip bir koku ve tadı var, bardakta deterjan kalmış gibi.

2 Beğeni

Karadeniz çayı seven arkadaşlar keyfinizi kaçırmak istemem ama yine de “Çay da Susurluk Vakası” haberlerlerinden haberdar edeyim sizi.

Çay konusunda ben de bir tavsiye de bulunmak isterim Çaykur Altınbaş, hem tadı hem kokusu ile daha güzel gibi. Çelik demlik yerine cam veya porselen demlikte ocak üzerinde 40-45 dakika demlenmesini beklerseniz çok daha lezzetli olur.

5 Beğeni

Vay arkadaş…
Onca konu onca kelam onca haber…
Bir çay muhabbetine karanlıklardan fırladı geldi alper…

Demek bu kadar basitmiş geri getirmek :thinking::blush:

4 Beğeni

Çay var dediler hiç düşünmeden geliyorum dedim, bergamotlu olmasıydı iyiydi :slight_smile:

4 Beğeni

Cidden iyi bu kısım :slight_smile:

2 Beğeni

Efendimisss, çayımısss

3 Beğeni

Aaa @alper geri dönmüşsünüz :smiley:

1 Beğeni