Dök İçini Rahatla

Ben çok öykü çıkarttım böyle. Sabah kalkınca genelde hepsini hatırlarım. Sonra içinden elerim. Güzel olanlar hafızaya. :wink:

3 Beğeni

Bunlar yazarlık belirtileri :slight_smile: kitabınızı ne zaman raflarda görürüz :relieved:

3 Beğeni

32 yaşımın ilk gününden bildiriyorum; dogumdan önce envai çeşit kitap okuduğum halde bebegi ayagımda sallayarak uyutuyorum! yenidoğan cocuk bakımında teori hiçbir şeydir, klasik yöntemler her şey :woman_facepalming::joy:
Not: her şeye rağmen elimde “Seni korkularınla seviyorum” kitabı var :nerd_face:

5 Beğeni

Hiçbir zaman. :smiley: Ben öldükten sonra ünlü olmayı planlıyorum. Kötü yorum yapanlar için de Şimşek Tanrılarıyla bir anlaşma yapmayı planlıyorum. :smiley: Şu an ölsem bilgisayarım ve HDD’den sanırım dört kitap çıkar. :smiley: Bir de defterler var ki onları da eklersek sanırım 6-7 kitap filan çıkartılabilir. Miras da eşime kalıyor herhalde. Bu da komik olur aslında. Belki bu vesileyle kitap okumaya başlar. :smiley:

4 Beğeni

Kötü yorum yapanlar bile düşünülmüş :slight_smile: umarım ölünün arkasından konuşulmaz düsturuyla kötü yorum yapmaz kimse :slight_smile: şaka bir yana Allah gecinden versin ama eş baya şanslı, böyle arşivler hep hazine gibi gelir bana :nerd_face:

3 Beğeni

Hoop mirasın 4te 1i eşinindir. :stuck_out_tongue:

1 Beğeni

Çocuğum yok ki be? :smiley:

3 Beğeni

Zamanında bir intikal işlemi yapmıştım. A kadını ile B adamı evli. A kadını ölüyor ve intikal işlemlerini hemen yapmıyorlar. B adami C isimli başka bir kadın ile evleniyor. A kadını öldüğünde hatrı sayılır bir mirasın 4te 1i ve en büyük paydası boşandığı B adamına kalıyor. Bunu eşime anlatınca sakın ben ölünce başka birisiyle evlenme diye hortlama tehditleri vardı. :sweat_smile::grin::sweat_smile::grin::thinking:

1 Beğeni

A ile B evliyken A ölüyorsa miras nasıl A’nın “boşandığı?” B’ye kalır? Boşanmıyor ki. Kadın ölmüş. :smiley: Yaktın attın. :rofl: C’ye kalsaydı anlardım. :smiley: Şu an anlamadım. Şuna da inanıyorum ki eşim ikinci kez kendisini yakmayacaktır. Denize filan açılıp kısa vadede ölür. :smiley: Sonra millet yesin birbirini bana ne ya. Ölmüşüm bir de bunları mı düşüneceğim? İnsan huzurla ölü de olamıyor yav. :smiley: Ölen ölmüş, kalan kalmış. Ne yaparlarsa yapsınlar. :stuck_out_tongue:

4 Beğeni

Bu saatte karşı daireye ev taşıyorlar. İstanbul’a geldim geleli gürültü konusunda şansım hiç iyi gitmedi.

1 Beğeni

yeni tema elbette ki kullanım açısından çok güzel yenilikler ve kolaylıklar sağlamıştır belki de gereklidir ve kesinlikle işe yaramıştır fakat eski kayıp rıhtımdan daha doğrusu asırlardır benimsediğimiz forum sitesi temasından eser yok. çok uzun yıllardan beri forum sitelerinde ikamet ettiğim için çok garip geliyor alışamadım asla da alışabileceğimi sanmıyorum. umarım fantastik edebiyat severler için en iyisi budur

1 Beğeni

Ben de şeyi anlamıyorum. Toplumsal bir olguyu ya da algıyı eleştirince ‘seni de göreceğiz’ cileri. Ya niye ‘inşallah sen daha iyisiyle karşılaşırsın’ diyemiyorlar? İlla ben de o kötü şeyleri yaşayıp kötülüğe mi mahkum olmalıyım. Ben iyisini yaşasam neden olmuyor? Ya da onlar neden değiştirmeye çalışmak yerine aynı düzeni devam ettirmeye çalışıyorlar?
Aslında sorularımın cevabını biliyorum da işte iç döküntüsü.

11 Beğeni

Bu ara bir tür okuma krizine tutulmuş durumdayım. Yarım bıraktığım kitaplar hep olurdu, ama son zamanlarda bunu yapmaya daha da meyilli oldum.

Kafka’nın Dava kitabına başladım. Bir kitabın ilk paragrafı 1. sayfada başlayıp 5. sayfada bitmemeliydi. Akmadı, akacak gibi de değildi. Bıraktım.

Eskiye göre çok daha dar bir alandaki kitapları okuyorum. Şimdiki zamanda yazılmayacak, paragraflar uzun olmayacak, gereksiz süslü ve ağır bir anlatım olmayacak, ve başka bir kaç şey daha. Bu durum kitaplardan aldığım zevki baltalamaya başladı. Tesadüfen Shirley Jackson gibi çok iyi yazarlara denk gelince mutlu oluyorum, ama sevemeyeceğim kitap ve yazarlara da bir şekilde sürekli bulaşıyorum.

Güzel kitaplar mı bitti, yoksa artık ben mi çok bulamıyorum? Belki de okumaktan bıktım.

“Senin ilacın kesin şu kitap; bak bi oku, ne kadar seveceksin” diyebileceğiniz akıcı, ilgi çekici, paragrafları makul bir yerde son bulan kitap önerilerinize açığım.

4 Beğeni

Kitap okumak artik sizin için sıradanlşmaya başlamış. Ne yazıki birşeyi çok uzun süre yapınca böyle oluyor.:cry: Yemek yemek hariç tabiki de :smiling_face::blush:

2 Beğeni

El soğuması yaşıyor olabilirsin. Senin ilacın bence Fantastik Edebiyat. Dili akıcı, aşırı bir mesaj kaygısı taşımayan; taşısa bile bunu gözümüze soka soka yapmayan, macera ve aksiyon yüklü fantastik bir eser. Kazandığın ivmeyle bir süre gidebilirsin.

7 Beğeni

Aynı düzeni devam ettirmeye çalışanlara sinir oluyorum sonra hep “Amma söyleniyorsun, neden her şeyi eleştiriyorsun, aman onu boşver bunu boşver seni de görücez yok efendim o onu yapsın seni ne ilgilendirir”
Tamam beni ne ilgilendirir de insanlar özgürlüklerinin bir başkasının özgürlük hakkına dokununca bittiğini öğrenememişler. O yapılan şey benim özgürlük hakkım çerçevesinde yapılırsa tabiki de tepki veririm. Ki zaten o zamanlar sesimi çıkartıyorum ve bu çok sık yapılıyor. Sosyal toplum içinde yaşamayı öğrenememişiz karşı fikirlere saygımız yok sonra vay efendim neden böylesin. Bunu yapmamamı empoze etmelerinden bıktım. Herkes susa susa zaten kaos olmuş

7 Beğeni

Bir saksının kenarında uyuz uyuz sürünen solucan gibi uyandım, bir kus gelse de gagasına alsa da biraz gezdirse beni. Yavrularına yem edeceğinden habersiz gezdikce mutlu olurdum. Neticede solucanım basiret ne arar :smiley:

6 Beğeni

Fantastik dünyalara dalmanı öneririm. Elantris, Zaman Çarkı vs… İyi gelecektir bence.
@Variamaria, siz böyle yazınca kendimi pastoral bir yazı okuyormuş gibi hissettim. :slight_smile:

4 Beğeni

Elantris ikinci kez tavsiye ediliyor, mutlaka alacağım :slight_smile:

3 Beğeni

Almak istediğim bir süru kitap var. Ben alamadan baskıları tükenecek diye ödüm kopuyor. Bu yüzden Kitapları elemekten onlar arasında seçim yapmaktan nefret ediyorum.

Şeytan diyor ki hepsini Epub olarak indir.

7 Beğeni