Dök İçini Rahatla

400 km’dir öyle bir yağmur yağıyor ki ne yol görünüyor ne bir şey. İçim çürüdü resmen. Bacaklarım taş kesti.

Düzenleme: 6. Hisle yolculuk yapmak…

Sabah uyku sersemi kalkmış olmanın tek faydası bulutlara karşı daha yaratıcı yaklaşması hayal gücümün…

Uzay Gemimiz:

Uçan Hollandalı:

Ejderya:

12 Beğeni

Okulların açılma tarihini veya yağışlı mevsimlerin başlama zamanlarını öne çekme çalışmalarım devam ediyor. :smiley:

3 Beğeni

Yağış kısmını destekliyorum ama okul kısmını pas geçeceğim linç yemeyelim gece gece. :smiley:

2 Beğeni

Okulları neden erken başlatmak istediğini sorabilir miyim?
Not: Bir öğrenci

4 Beğeni

Bizim apartmanın garajımsı açıklığına toplanıp, evin içinde sonik patlamalara neden olan ilkokullu minik canavarların daha fazla okul hasreti çekmemeleri için. :smiley: :smiley: :smiley:

5 Beğeni

Ögretmenler 10 ay bunlar gibi 500 tanesiyle birlikte 2 ay da aileler uğraşsın :slight_smile:

3 Beğeni

İşte uğraşmıyorlar. Akşam ezanına kadar buradalar. :smiley: :smiley: :smiley:

4 Beğeni

Bu konu benim de başıma bela. En son dün salonun duvarında top oynayanları kovaladım.

Gerçi kovalasam ne olacak sitenin en enerjik çocuğu üst komşum.

4 Beğeni

Ayrıca anne babalara çağrı: Çocuklarınıza sert plastik tekerlekli bisiklet, akülü bilmem ne falan almayın. Alacaksanız eğer o bisikletleri evlerden ırak yerlerde sürdürün. Takır takır takır akşama kadar. :smiley:

1 Beğeni

Bunun gibi bir şeyler yaşıyorum ben de.

6 Beğeni

Aynı sıkıntılar bizde de vardı. Uyarılar vb. etki etmedi. Ben de çözümü ‘‘madem gürültü dinlemekten başka çarem yok o halde ben de kendi gürültümü dinlerim (ve sen de beni dinle biraz) deyip her tepinti olduğunda yarım saat rock & roll, pop vb. şekillerde son ses dup tıss dup tıss dinlerim.’’ şeklinde üst katın pasını aldım. :smiley:

7 Beğeni

Böyle yaparak onların seviyesine inersiniz, onlardan ne farkınız ka… Şaka bir yana ben de uyardım 3-4 defa ama baktım en ufak düzelme yok arada bir evin desibelini arttırıyorum.

6 Beğeni

Üniversite’ye kpss ile alım yapsalar Elodin asla hoca olamazdı. Ya da mesela, Hougwarts Hoca Seçme ve Yerleştirme Sınavı olsa Dumbledore bırakın müdürlüğü ücretli öğretmen olarak bile çalışmazdı.
Şu sistemden sağ çıkıp öğretmen olarak atanabilen insanların; hayal gücü, yaratıcılık, eleştirel düşünme, iletişim gibi becerileri olması mucize gibi bir şey bence.
Sen 4 yıl boyunca eğitim fakültesinde oku, ders planları hazırla, koskoca bir yıl staj yap, ansiklopedi gibi dosyalar teslim et, girişimcilikten topluma hizmetine kadar her derste proje hazırla bir de üstüne uygula…
Mezun olunca da sen olmadın öğretmenim biz seni bi daha deneyelim desinler. Derler.
Jüpiter’le Ay aynı hizaya gelmiş bu gece, kardeş kardeş oynuyorlar. Onları izlerken kendimi burada buldum. İnsana bir huzur vermiyorlar gerçekten. Mecnun gibi beddualara da başlarım ben birazdan. Çünküü sınava çalışmadım. Boş teneke olarak çok ses çıkardım, daha fazla huzur kaçırmadan gideyim. Yoksa site sakinlerinin terliklerine maruz kalabilirim. Topumu kesmeyin lütfen!
Bir de Allah aşkına bırakın oynasın çocuklar. Bu devirde dışarda oynayan çocukarı koruyup yaşatmamız gerekmez mi sizce de?

6 Beğeni

Evde bebek uyuyor hacım gece 11e kadar çocuk dışarıda oynar mi ya ? Bu işin raconu en fazla akşam ezanına kadardır. :slight_smile:

5 Beğeni

Aile terbiyesi almış çocuğun oynamasıyla başıboş bırakılmış çocuğun gereksiz gürültüsünü ayırmak lazım. Kimse sokakta oynamasınlar demiyor ama bununda bir edebi adabı olur. Kiminin hastası var kiminin bebeği. Bunu düşünmeden boş boş duyar kasmayalım.

2 Beğeni

Estağfurullah, hiç öyle bir niyetim yoktu. Bi yerlerde çocukların dışarda oynuyor olduğunu düşünmek beni mutlu etti sadece.

4 Beğeni

Herkes yazın mutlaka okumanız gereken bilmemkaç akıcı kitap filan diye video atmaya başlamış…

Çok yakında Rıhtım farkıyla ben de “Agape’yle Yazın Okumamanız Gereken 10 Kitap” videomla karşınızda olmayacağım. :smirk: :sweat_smile:

10 Beğeni

@Vector kardeş ne derdin var bu kadar büyük? Dök içini aklındaki kötü düşüncelerden kurtul.

5 Beğeni

Gençler bu kadar heyecanlanmayın. Sizler okuyan insanlarsınız. Güzel bir dünya görüşünüz var. @fatihcetin arkadaşın çektiklerini bende çektim. Sorun işsizlik ise kimse açlıktan ölmez, aşk ise emin olun değmez, yaşadığımız zamanın negatif durumu ise; oda sizin elinizde çevrenizi siz güzelleştirin. Mutlu olun, mutlu edin. Umutsuzluğa kapılmayın. Unutmayın ki bizi öldürmeyen şeyler bizi güçlendirir. Eğer yanlizsaniz, konuşacak birisini arıyorsanız. 7/24 herkes ile her konuda muhabbete, dert dinlemeye açığım. :slight_smile: Hepinizi seviyorum. :star_struck:

10 Beğeni

İntihar hissi çok garip ve karanlık. Kelimeler fayda eder mi bilmiyorum ama belki moralimiz bozulduğunda dışarı çıkıp nefesiniz kesilene kadar koşsanız, nefesinizi düzenlemekten başka bir şey düşünemeyecek kadar koşsanız biraz daha iyi hissedersiniz diye düşünüyorum. İstiyorsanız biraz ağlayabilirsiniz de. Ama hırpalanmadan. Sonra mutluluktan ağlayanilmiş olanları düşünüp onlar adına sevinmenizi de tavsiye ediyorum.

8 Beğeni