Dr. Jekyll ile Bay Hyde, Karanlık Kitaplık'ta

Kayıp Rıhtım'da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/haberler/edebiyat/dr-jekyll-ile-bay-hyde-ithaki-karanlik-kitaplik/

image

Robert Louis Stevenson’ın korku klasiği “Dr. Jekyll ile Bay Hyde,” İthaki Yayınları’nın Karanlık Kitaplık dizisine katıldı. (DEVAMI…)

3 Beğeni

Bu kitabı ilk okuduğumda dönemine göre böyle bir hayal gücü karşısında kanım dondu resmen. Mükemmel bir kurgusu var. Ek bilgi olarak belirteyim, Stan Lee ve Jack Kirby, “Hulk” karakterini bu kitaptan esinlenerek oluşturmuş. Zaten, Bruce Banner karakterininin neredeyse birebir, Dr. Jekyll’a benzediği su götürmez bir gerçek.

5 Beğeni

İthaki 'nin bu seriyi bize kazandırmasına ne kadar seviniyorsam, Universal Stüdyoları 'nın bu kitapların uyarlaması olacak “Dark Universe” serisini daha ilk filmden batırmasına da bu kadar üzülüyorum :cry:

1 Beğeni

Bu kitabın Celal Üster çevirisini okuyan var mı?

Ben okudum. Karanlık kitaplık serisini toplamak gibi bir derdin yoksa Celal Üster çevirisini okumanı tavsiye ederim. Kendisi günümüzün en iyi çevirmenlerinden biri, ki bilimkurguda bence en iyisi.

Eyvallah, teşekkür ederim. Celal Üster tam metin olarak ilk kez çevrildiğini söylüyordu, Ah bir de kapağa özenselerdi!

Kapak tasarımı çok güzel olmuş, okumuş olmama rağmen sırf kapağını çok beğendiğim için yeniden alasım geliyor. :smiley: