Dune Filmi Yeni Yüzüklerin Efendisi Olacak

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/haberler/sinema/dune-filmi-yuzuklerin-efendisi/

Yeni Dune filmi Yüzüklerin Efendisi seviyesinde olacak. Yapımın sanat yönetmeni, Denis Villeneuve’ün uyarlamasıyla ilgili çarpıcı iddialarda bulundu. (DEVAMI…)

4 Beğeni

Umarım ama böyle iddialı cümlelerden pek hoşlanmıyorum, bana itici geliyor :slight_smile:

Kendi başına çok süper bir film ol mesela, neden Yüzüklerin Efendisi’ni konuya dahil ediyoruz ki? :slight_smile:

“Üf öyle bi film çekicem ki, bugüne kadar izlediiiniz filmleri artık beenmiiceksiniz” :smiling_imp: şeklinde konuşuyorlarmış gibi yankılanıyor kafamda :slight_smile:

3 Beğeni

Aklıma GoT’un 8.sezondaki savaşın Miğfer Dibi savaşından daha iyi olacak demesi geldi. Allah korusun.

2 Beğeni

En son GOT senaristleri mi ne bunun gibi bir şey söylemişti. Sonucunu anlatmaya bile gerek yok. :smiley: :smiley: Dune kendisi olsun yeter bize.

1 Beğeni

Beklentiyi arşa çıkarın da küçük bir aptallık yaptığınızda gelecek tepkileri görün.

Yüzüklerin Efendisi üçlemesinin üçünü de sinemada izlemiş birisi ve o günden sonra hiçbir fantastik filmi beğenmeyen birisi olarak söylüyorum: Bol şanslar adamım. :slight_smile:

Ayrıca bir bilimkurgu eseri olarak bir fantastik eser olmaya çalışmak seni biraz zorlayacak ama hadi bakalım kolay gelsin bir acayip zor yarış! :smiley:

Şaka bir yana gerçekten başarabilirse izleriz, neden olmasın ama ilk cümlemde de söylediğim gibi bizim gibileri etkilemek biraz zor olacak. :smiley:

NOT: Bilim kurgu konusunda da Matrix’ i geçmeniz gerekecek. O da benim için bir kırmızı çizgi. :smiley:

Clickbait haber yapmaya devamke.

Sayın sanat yönetmeni, “bu film var ya LOTR’u sollayacak” demiyor ki yahu. 2 gündür hayretle okuyorum, tüm Türkçe haber kaynaklarında aynı tarzda başlık atılmış bu arada. Seviyoruz yani kaos çıkarmayı.

Adamın verdiği röportajı izledim, kısaca “LOTR’un çıktığı yıllarda başarmış olduğu kültürel etki seviyesinde bir iş olduguna inanıyorum.” dedi.

Kimsenin franchise yarıştırdığı falan yok yani.
images - 2020-08-11T234009.314

11 Beğeni

Epey abartmış.Aynı türde yapımlar değiller.Lotr romanlarının yanına yaklaşamadı.Bu filmde romanını aşamaz.

İşte bunu yapmanız bir hata. Filmi izlemeye gidenler yüzüklerin efendisi gibi bir film bekleyecekler. Çıtayı arşta tutacaklar(Misal benim game of Thronesun 8.sezonunda tuttuğum gibi) sonra filmi izleyecekler belki de film gerçekten çok iyi olacak ama çıtayı çok yüksek tutan seyirciler filmi beğenmeyecek. iyi bir açıklama bence şöyle olurdu ‘Harika bir film geliyor.Beklemede kalın.’ böyle küçük açıklamalar seyircinin dune filmini unutmamasını sağlar. Ama büyük açıklamalar olunca seyircinin aklınde hep bu olur o da yukarıda dediğim gibi sıkıntı olur

Büyük beklenti olur şimdi.%70 karşılamaz.

1 Beğeni