DUNE Filminden İlk Kare Paylaşıldı

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/haberler/sinema/dune-filminden-ilk-kare-paylasildi/

Dune filminden ilk fotoğraf yayınlandı. Denis Villeneuve’nin yönettiği yapımda Timothée Chalamet, Paul Atreides olarak karşınızda! (DEVAMI…)

9 Beğeni

Daha spesifik bir kare paylaşılsaydı daha güzel olurmuş.

Sanki arka planda rüzgardan kağıtlar uçuşuyormuş gibi olmuş :sweat_smile:

Babasinin olecegini ogrendiyse demek …

Kitapları okuyamadan çıkacak film. :slight_smile:

Daha okuyamadık ki :face_with_symbols_over_mouth: Ama kare muazzam bence. Resmen konuşuyor, anlatıyor. Kitabın başını biraz okumuştum.

Yine Timothy beyin Le Roi-The King filmindeki kasveti hissettirdi bende nedense. Ve düşündüm de o kasvet bu seride de olursa fena olmaz gibi.

@Pardus @wifhty_zet Birinci kitabı okusanız yeterli film zira film birinci kitabın ilk kısmını anlatacak, ikinci filmde devamını. Dune mesihi ve Dune’un Çocukları da dizi olarak çıkacakmış.

Düzenleme: Dune Mesihi ve Dune’un Çocukları değil The Sisterhood dizi olacakmış.

3 Beğeni

Böyle bir bilgi yok. Filmin 2. kısmının daha çekilip çekilmeyeceği meçhul durumda. Gelecekte çıkacak olası Dune filmleri, bu ilk kısmın gişedeki başarısına bağlı.(eşe dosta önerelim lütfen :confused:)

Ancak yapımda olan bir Dune dizisi var, Dune Sisterhood. Film ile ilişkili olacak ve adından da anlaşılacağı üzere Bene Gesserit topluluğunu merkez alacak bir dizi. Ayrıca ilk bölümünü de Denis Villeneuve yöneteceği açıklanmıştı.

4 Beğeni

Dune filmi hangi kitapları kapsayacak diye bir araştırma yapmıştım, IndieWire sitesinde bu şekilde yazıyor. Hatta pilot bölümünü Denis Villeneuve çekecek diyor. Onların yalancısıyım :grimacing: Ama Mesih ve Çocukları değilmiş çekeceği "The Sisterhood"muş.

Filmin ikinci kısmını çekmemek bayağı saçma olur, filmin yarısını çekip geri kalanını beğenilirse çekeriz demek gibi bir şey olur. Hobbit gibi olacak benim anladığım.

Ejderha Mızrağı nın da dizisini yapsalar keşke. Raistlin babayı görmek çok hoş olurdu. Off içim titredi.