Dune Filminin Müzikleri Hans Zimmer'a Emanet

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/haberler/sinema/dune-hans-zimmer/

Dennis Villeneuve’ün çekeceği yeni Dune filminin müziklerini Oscar ödüllü Hans Zimmer besteleyecek. (DEVAMI…)

4 Beğeni

Öyle bir ekip oluştu ki beklentiler arşa çıktı. Artık orta halli bir film çıksa da tatmin olmaz kimse.

5 Beğeni

Bu iyi olmuş, umarım o atmosfere yakışan kaliteli melodiler duyarız. Kadro harika, bir de efektler ileri düzeyde olur umarım (o yaratıkları-dönüşümleri-atmosferi tam hissettiren).

1 Beğeni

Kadro efsane ama benim bu filmden bi beklentim yok. Keza yanılmıyorsam 1984 yapımı filmin remake versiyonu olacak. O filmi pek beğenmemiştim. Sting olmasına rağmen :smiley:

O film ve sonrasında çekilen Dune’un Çocukları bence harika ötesiydi. Ayrıca o filmde
Patrick Stewart 'da vardı.

Müziklerine gelince 1984 yapımı filmin ana müziğini hala dinlerim, şiddetle de tavsiye ederim.
Hemen her yeni haberde söylediğim nefret söylemini ise bir kere daha söyleme gereği duyuyorum. Keşke çocukken Marvel kahramanlarına, Pc oyunlarına ve kitaplarıma bakıp şunun bir filmi çekilse söylemini hiç demeseymişim. Bu sektörün çocukluğuma ait ne varsa gün yüzüne çıkarıp üç beş kuruş kazanma amacıyla seri ve yeniden çekim filmler yapmasından nefret ediyorum.

1 Beğeni

Eser Dune, yönetmen Vilnöv, müzikler Zimmer olunca heyecanlanmamak çok zor. Zaten Vilnöv son yıllarda bilim kurgu filmleriyle hepimizin gönlünde yer edindi. Umarım bu filmin de altın kalkar.

2 Beğeni