Dune Hanedanlık Üçlemesi Yeniden Türkçede: Dune Öncesi Maceraya Çağrı

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: Dune Hanedanlık Üçlemesi Yeniden Türkçede: Dune Öncesi Maceraya Çağrı – Kayıp Rıhtım

Frank Herbert’ün meşhur bilimkurgu serisi Dune yeni baskılarıyla okurlarla buluşmayı tamamladı. Şimdi ise sıra yan serilerde. Ana maceranın öncesini anlatan Dune Hanedanlık Üçlemesi, İthaki Yayınları etiketiyle Türkçede. Amerikalı bilimkurgu yazarı (Star Wars, X-Files) Kevin J. Anderson ve Frank Herbert’ün oğlu Brian Herbert ve tarafından, Dune serisinin bir önceki kuşağını konu alan Dune Hanedanlık Üçlemesi tekrar… (DEVAMI…)

4 Beğeni

Seriye hiç başlamamış biri olarak İthaki’nin dune serisindeki istikrarı beni sevindiriyor. İlk altılı tamamlanmış ek kitaplar da yolda, bize de hepsini almak düşer. Ama kapaklar yine olmamış. Zamanında diğer dune kitaplarının kapaklarını da eleştirmiştik ama bunlar daha bi kötü sanki. Böyle koca koca harflerle kapağı doldurmak yerine kitabın genelini betimleyecek ya da en can alıcı sahnelerinden kısa bir kesiti kalemiyle fırçasıyla yorumlayacak, güzide güzel sanatlar fakültelerimizden mezun bir babayiğit yok mu? Kitapların dijitalleştiği bu zamanlarda fiziki kitapların kapak tasarımlarının da çok büyük ticari öneme sahip olduğunu düşünüyorum.

Oğul herbert tarafından yazılan diğer üçlemenin ithaki tarafından ne zaman basılacağına ilişkin bir bilgi var mı acaba?