Dune: İyi Bilimkurgu İyi Edebiyattır


(Okan Akıncı) #1

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: http://kayiprihtim.com/dosya/dune-iyi-bilimkurgu-iyi-edebiyattir/Frank Herbert’ın ölümsüz eseri Dune’u kurgusal yapısından ilham aldığı gerçeklere, tarihi ve dini açılardan bizim dünyamızla gösterdiği paralelliklere ve uyarlamalarından yan kitaplarına dek tüm yönleriyle, kapsamlı bir dosya hâlinde ele aldık. (DEVAMI…)


(Hazal Çamur) #2

Hiçbir satırında fazlalık içermeyen, okura kaynak olarak kullanabileceği nitelikte bir dosya sunmuş bir yazı okudum ben. Ellerine, zihnine sağlık. Bugün Dune üzerine konuşmaya neden devam ettiğimizi, neden bu “kült” eserin tarihin tozlu sayfalarında unutulup gitmediği gibi nasıl da unutulamayacağının harika bir göstergesi olmuş.

Tam bir araştırmacı gazeteci yazısı olduğu kadar, eserin derinlerine nüfus etmeyi de başarmış kapsamlı bir inceleme de aynı zamanda.

Aklına sağlık Okan. İyi ki böyle bir yazıya imza attın. Açıkçası ben bundan sonraki konuşmalarım ve yazılarımda bu yazıya bir gönderme yapmak isterim.


(Okan Akıncı) #3

Teşekkür ederim Hazal. Senin beğenilerin her zaman bana yol gösterici olmuştur. Bu dosyayı beğenmen beni çok mutlu etti.