DUNE Kitaplığı

Ben ilk 4 kitabı okuyup ithakiyi bekleyecektim fakat şöyle bir çözüm buldum;
Sarmal veya Kabalcı hangisini bulursam 5 ve 6 yı oradan okuyacağım sonrada ithakiden çıkınca alıp kütüphaneme ekleyeceğim.
Not: PDF veya e-pub olarak.

2 Beğeni

Yapabilecek alternatif 2-3 şey var zaten, çok gecikti ve hala ne kadar daha gecikeceği meçhul, 2. el çok pahalı, bence alınmaz. Sizin dediğiniz dışında kütüphane, birisinden okumak için ödünç almak dışında başka bir alternatifte yok.

1 Beğeni

Ben bir yerde gördüm Dune serisini. Çok eski bir kitapcıydı ama etiket fiyatından satıyordu. Tanesi 40-50 tl. İkinci el ne kadar gidiyor bilmiyorum ama çok eski ve internetle arası iyi olmayan kitapçılarda oluyor Dune. Hanların içinde ücra kenarlarda kalmış ya da ne bileyim kırtasiye olan ama kitap da satan yerler oluyor. Bazen denk geliyor insan. Tabii temizlikleri tartışılır. Üstünde iki parmak toz oluyor. :sweat_smile:

3 Beğeni

O iki kitabı etiket fiyatlarından bulsam alırım. Tozu nemli bezle sileriz gider :slight_smile: DR - İdefix, Amazondan da öyle gelen kitaplar oluyor.
Dediğin gibi küçük kitapçılarda elde kalan olabiliyor.

1 Beğeni

Kendimi kaldırıp inşallah gidebilirsem bir gün bakayım ben. Fiyat aralığın ne mesela? Atıyorum 100 ile 150 arası alırım dersen sahafta bulsam bile pazarlık ederim. Lucifer için de bir kitaba bakacaktım. Hepsini not edip gidebilirim üşengeçliğimden sıyrılınca. Nasılsa ha deyince bulunacak kitaplar değil.

1 Beğeni

2 . el 100- 150 aralıgında bulunuyor ama bence çok, ya da tüm seti 1000 TL civarı satıyorlar. Çok özel bir kitap olmadığı sürece ikinci el fiyatlar için ben kitabın normal etiket fiyatının çok üzerinde ise almıyorum.

Örneğin akademik bir durum olsa, bitirme tezim için elzem bir kitap olsa alırım ya da koleksiyon yapan için anlamlı olur ama benim için o aralıklar pek anlamlı olmaz.

1 Beğeni

Zaten iki kitabın etiket fiyatı 90-100 ediyor. 150 bence çok bir miktar değil. :smiley:

1 Beğeni

Bence çok :slight_smile: örneğin Dune Sapkınları 80- 100 TL n11, nadir gibi yerlerde bulunuyor ama 40 TL etiket fiyatı olan ve özel bir durumu bulunmayan kitaba 80 - 100 TL çok. Kitaba çok para harcayan birisiyim ama bu istenilen rakamlar özel bir durumu olmayan sadece okumak için alacağım kitaba verirsem kendimi pek iyi hissetmem.

1 Beğeni

Kabalcı’nın bastığı Dune: Butleryan Cihadı gibi kitapları okuyan var mı? Hep almak istemişimdir ama sayfa ve kitapların sayısı hep geri itti gibi. Tabii en büyük etken asıl serinin tamamlanmayışı da neyse…

Okuyan varsa yorumları bekliyorum. Fiyat makul duruma göre bitmeden alırım, İthaki bu kitapları basmaz çünkü.

1 Beğeni

İthaki basmayacak evet Dune Atreides Hanedanı baskısını satan bir yer var mı? gözünüze çarpan.

1 Beğeni

Yalnız ben ikisinin toplam fiyatından bahsediyordum 100-150 olarak. :smiley:

2 Beğeni

Kadıköy’de tüm seriyi gördüm. Çoğu sahafta mevcut. Bu arada tüm seri derken yan kitaplardan bahsediyorum.

Hatta Kadıköy Nezih’te olabilir. Geçen ay vardı.

2 Beğeni

Nadirkitapta ikinci eli 20/23 tl hiç açılmamışı 40 tl olarak satılıyor şuan hocam.

2 Beğeni

:slight_smile: Balkonda çok oturdum yine :slight_smile: güneş hala karşıda. Anladım, o zaman bulursanız bir mesaj kadar yakınım size :slight_smile:

2 Beğeni

En uygunu bu ama bunda bile 12 kitap tanesi 37.5 a geliyor. Set halinde almayınca daha pahalıya geliyor.

3 Beğeni

Ben bu seriyi okumuş 2-3 kişiden ilk 3 kitap muhteşem. Frank Helbert’in yazdığı 4-5-6 ilk 3 kitabın altında ve Frank Helbert’in yazmadıkları da seviye olarak çok düşük minvalinden benzer görüşler duydum. Kitapları okuyanlara soruyorum sizce de böyle mi? Görüşleriniz nelerdir?

Sorumun sebebi ise elimle İthaki’nin bastığı 4 kitap var ve artık okumak istiyorum :confused:

1 Beğeni

Şu kitapları böyle görünce Kabalcı’ya helal olsun dedim. Kitapyurdunda bir çok kitap mevcut ama okuma sıralaması var mı bilmiyorum.

1 Beğeni

3 kitap eksikle kitapyurdu 173, 01 TL yapıyor. 5. kitabı Sarmaldan eklersem 2 kitap eksikle 189.21 TL yapıyor. 2 eksik kalıyor. Ana seri 1 kitap olan Dune, (kitaplığımda İthaki baskısı var.) Yan seriden ise Atreidas hanedanı eksik kalıyor. Onu da ikinci el Nadir’de 23 TL’ye buldum. 213 TL’ye çözmüş oluyorum gibi :slight_smile:

Yamalı bohça oldu :slight_smile:

3 Beğeni

Ben ilk 4 kitabı okudum ve sıralama yapmak gerekirse
1-4-3-2 iyiden kötüye doğru.Aslında ben her birinden ayrı zevk aldım fakat tarafsız bir göze bakarsak 4. Kitapta çok olay olmuyor.Sadece ana karakteri çok ilginç olduğu için 2. Sıraya koydum.5 ve 6 yı henüz okuyamadım ama bir nevi doğru olabilir o söz.Ve 4. Kitap yarım kalmıyor.Gönül rahatlığı ile okumaya başlayabilirsiniz.İlk 3 kitaptan sonra zaman atlaması baya oluyor.

3 Beğeni

Sıralamanıza ben de katılıyorum. 4. kitabın ana karakterinin her sözü üzerine uzun süre düşünülebilecek sözler, çok yoğun bir okuma sunuyor. İyiden kötüye değil de en iyiden daha az iyiye daha doğru bir tabir olur bir de sanırım (:

3 Beğeni