Düş Talanı

Öykü Seçkisi'nde okumak için: Düş Talanı – Aylık Öykü Seçkisi

image

“İnsan düşleri öldüğü gün ölür.” * Ve seyyah, yoluna bunu bilmeden düşer çoğu zaman. Alenen ortada ve aynı anda da en örtülü olan gerçektir belki de. Sonsuz yetisidir zihnin düşleyebilmek bir sevdayı ve alabildiğine uzayıp giden yaşamı. Gerçeği sindirmeyi başarmış olanlar; yani dünyayı tanımışlar, paranın diğer yüzünde gizleneni de bilirler. Yine aynı paranın hükümsüzlüğüne inanılan… (DEVAMI…)

2 Beğeni

Merhaba,
Anlatım tarzınıza hayran kaldım. Bir yandan güçlü betimlemeleriniz sanki bir belgesel izliyormuşum gibi his uyandırırken, diğer yandan hayal gücünüzü yansıtan derinlemesine işlenmiş öykü beni çok farklı yerlere götürdü. Okurken aynı anda değişik anlamlar yükleyebildim cümlelerinize. Bu da kaleminizin gücünden kaynaklanıyor. Diğer seçkilerde görüşmek üzere. :slight_smile:

1 Beğeni

Merhabalar!

Bu muhteşem değerlendirmeye epey gecikmiş bir cevapla gelmek beni üzmekte. Gecikme sebebiyle özür diliyor ve çok teşekkür ediyorum. Sanırım en sevdiğim yaklaşım okurken aynı anda değişik anlamlar yükleme kısmı oldu. Genel yazım tarzımda bu ikilemleri severek ve çoğu zaman farkında dahi olmadan kullanıyorum. Tekrar teşekkür ederim, görüşmek dileğiyle :slight_smile:

1 Beğeni

Cevabın gecikmesi mühim değil de sizi göremeyince merak etmedim değil. :slight_smile: Başka öykülerinizi de okumak için sabırsızlanıyorum.

İş sebebiyle yoğun bir dönemden geçtim her şey biraz sekteye uğradı :smiley: Fakat şimdi yorumunuzu okuyunca bir hayli mutlu oldum; günüm güzelleşti diyebiliriz :slight_smile:

1 Beğeni

Ne güzel öykü olmuş. Özellikle karınca… Ah karınca…

1 Beğeni

Merhabalar,

Beğenmenize pek sevindim. Karınca kalemimin en çok eziyet ettiği karakterlerden biri olup çıktı ne hazindir ki. Öykü bittiğinde yapacak bir şey yok dedim ve devam ettim…

Zihninize sağlık.

1 Beğeni