Efsanelerde Karşımıza Çıkan En Meşhur 8 Cadı

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/liste/efsanelerde-karsimiza-cikan-en-meshur-8-cadi/

Mitoloji ve masallarda karşımıza çıkan cadıların perde arkası hakkında neler biliyorsunuz? Morgan Le Fay’den Baba Yaga’ya 8 efsanevi cadı sizlerle! (DEVAMI…)

9 Beğeni

Güzel bir dosya olmuş, ellerinize, emeklerinize sağlık. La befana’yı bilmiyordum mesela, çok ilginç geldi.
Yalnız Circe ve Colchis isimlerinin Kirke ve Kolhis olarak yazılması daha doğru olurdu diye düşünüyorum, türkçede bu şekilde yazılıyorlar diye biliyorum.
Not: Aaaa, ama siz @agape’yi unutmuşsunuz, hiç oldu mu şimdi yani? :joy: :joy: :joy: :smile::smirk:

3 Beğeni

Kendisi bu cadıların konsey başkanı. En yetkilisi en güçlüsü olur. Bütün bu cadıları oturduğu yerden bir şaklatma ile yok edebilir. @Agape :joy::joy::joy:

3 Beğeni

Efsanelerde mi bilmem ama Kayıp Rıhtımda kurbağaya çevirme uzmanı var. @agape :rofl: :rofl: :frog: :buyucu:

2 Beğeni

Ahaha. Doğru diyorsun. Benim gibi faziletli birinin unutulması ise affedilecek bir şey değil. :buyucu:

2 Beğeni

Yazarları da kurbağaya çevirebiliyorsanız sanırım birileri kurbağaya dönüşecek şimdi.

1 Beğeni

Herkesi çevirebilirim. :smirk::buyucu:

2 Beğeni

Yani kendimizi övmek gibi olmasın biz Harry Potter fanları büyülerde ustalaşmış kişilerizdir. I sınıf Merlin nişanı alanlarımız bile var. Karmaşık büyülerde yardım edebiliriz. Sizden iyi olmasın bizlerde de iyi büyücü ve cadılar vardır. :wink: :rofl: :rofl: :rofl:

1 Beğeni

Mutlaka vardır. Her zaman iyinin daha iyisi bulunur. Lakin ben ve içimdeki benler eski lanetli büyulerde ustalaşmış kişileriz. :blush:

1 Beğeni

Evet biz daha çok tılsımlara önem veririz.
Lanetli büyüler pek fazla bildiğimiz bir şey değildir.
Saygılarla, Lumos!!! (ışıkaçma büyüsü) :blush:
@singlegun Morganın adını çok duydum ama kim olduğunu pek iyi bilmiyordum. Teşekkürler :+1:

2 Beğeni