Ejderha Mızrağı Yazarları Yayıncı WotC ile Davalık Oldu

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/haberler/edebiyat/ejderha-mizragi-yazarlari-yayinci-wotc-dava/

Ejderha Mızrağı yazarları Margaret Weis ve Tracy Hickman, yazdıkları yeni Dragonlance üçlemesinin iptal edilmesi üzerine Wizards of the Coast’a dava açtı. (DEVAMI…)

1 Beğeni

WotC bile sıkılmış artık. :slight_smile:

1 Beğeni

Bana kalırsa bu dava ile ülkemizde D&D defteri sonsuza dek kapanmış olabilir.

2 Beğeni

Sizin yaşınız hepsinin çevrildiğini görmeye yetmezdi nasıl olsa. Çok da şey yapmamak lazım. Hazırdaki çeviriler de editörlük de zaten çok kötüydü. Bu şekilde olacağına hiç olmasın daha iyi bana kalırsa.

1 Beğeni

Ben ilk üç kitapla aramıza noktayı koydum zaten. :))

1 Beğeni

Ben ilk 30 sayfada noktayı koydum. :buyucu:

1 Beğeni

Ben hiç almadım :baris:

2 Beğeni

Bu seriyi okumak fikrim olmadığı için devam etmemesine üzülmedim.

Bir süre sonra sırf satmak için yazılmış bir seri gibi geliyor bu cümleyi ilk 3 kitabı okumuş birisi olarak kuruyorum.

Davayı yazarlar kazanmış sanırım ve yeni kitaplar için Del Rey Books’la anlaşılmış.

3 Beğeni

Ejderha Mızrağını seviyorum. D&D için yazılıyordu kitaplar bu yüzden elf, ork klişeleri olmak zorundaydı. Yeni bir yayıncı ile anlaşmışlar ise güzel umutlar var demek. Bakalım neler olacak.
Umarım özgünlük yönünde gelişmeler olur. Çünkü elf, ork kitaplarının hala yazılıyor olmasına karşıyım.

Ve artık kliplerin suyu çıktı. Sırf para için yazılmış gibi geliyor bana ilk 8 kitaptan sonrası.

Ejderha Mızrağının yeri benim için büyük. Margaret Weis’e, Tracy Hickman’a ve eşi Laura Hickman’a teşekkür ediyorum. :heart::sunflower::rainbow:

Ah, Raistlin ah…

Ben de ana seri ve yan bağları topladım gibi, detay serilere girmeyecektim :sunglasses::+1:

1 Beğeni

Bu arada davayı kazanmamışlar davadan vazgeçmişler ama bir anlaşma yolu bulunmuş belli ki.

Weis ve Hickman yazdıkları türkiyede eksiksiz basılmalı. Diğer yazarların arada okuması zevkli olan kitapları çıkabilse de gerisi aradaki boşlukları doldurabilmek için yapılmış fabrika ürünleriydi.

1 Beğeni

2 Beğeni

Daha Türkçe’ye çevrilmemiş yüz küsur kitap vardı oysa :((

1 Beğeni