Elon Musk'tan Yüzüklerin Efendisi Dizisine Sert Yorum: "Tolkien Mezarında Ters Döndü"

Kayıp Rıhtım'da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/haberler/dizi/elon-musk-yuzuklerin-efendisi-yorum/

image

Elon Musk, Yüzüklerin Efendisi dizisi The Rings of Power hakkında konuştu. Ünlü iş insanı, Amazon Prime uyarlamasına adeta ateş püskürdü. Tesla, SpaceX, Starlink ve Neuralink gibi dev şirketlerin ve projelerin başındaki isim olan Elon Musk; popüler kültüre dair yorumlarıyla sık sık gündeme geliyor. 2010 yılında Jon Favreau’nun Iron Man 2 filminde “kendisi olarak” da boy… (DEVAMI…)

3 Beğeni

Bravo, gerçekleri söylemiş. Eleştirilerinin tamamına katılıyorum. Dizinin ilk iki bölümü çok kötü. Buna bakarak devam bölümlerinin de benzer derecede kötü olacağını düşünüyorum.

4 Beğeni

Bir milyar dolarlık bütçeyle yoklukta izlenecek bir dizi çıkarmışlar sonuçta ortaya, doğru söze ne denir? Yüzüklerin Efendisi evreni hakkında çok şey bilmem ama dizi ortalama, yoklukta izlenebilecek bir şey dediğim gibi, daha fazlası değil.

1 Beğeni

İş adamları da siyasetçiler gibi ilkokul seviyesinde rekabet ve söylemlerde bulunuyorlar artık. Twitter alım polemiğinden ve Depp davasından sonra şunu duyunca “eyh artık bir sus be adam” dedim. Okuduğunu bile sanmıyorum, sırf rakibi Bezos’a -sözümona- laf sokmaca. Tabii gençleri yanına alıp coin vurgunlarında parsayı genişletme hedefi de vardır mutlaka.

Konu goruntulenmedi haliyle okumadim. Ote yandan kendisinin soylemleri artik pek sasirtmiyor. Daha iyisini sen finanse et, sen cek abi. En azindan Old Guard, Venom turevi filmlerde bile villain stereotipi olarak dalga gecilecek seviyeden cik en azindan derler adama. Gerci “aci esigi bana gore günde 12 saat calismadan sonra basliyor, mesailer buna gore ayarlanmali” diyen, tek kelimelik tweet’lerle ergen eglendiren bir adam sozkonusu, kendisini zerre ciddiye alamam, kusura bakmayin.

2 Beğeni

Doğru söze ne denir?Dizi demeye bin şahit isteyen Tolkien evreniyle ilgisi olmayan bir garabet.

3 Beğeni

Al işte, doğru söze ne denir! Düşünmüş düşünmüşler 7 senarist, bir o kadar yönetmen, o kadar para… her kafadan bir ses çıkınca ortaya bu çıkmış. Bıraksaydılar Peter Jackson çekseydi ne olurdu sanki…

2 Beğeni