Elric Destanı Televizyon Dizisi Oluyor

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/haberler/dizi/elric-dizi-oluyor/

Michael Moorcock’ın ünlü karanlık fantastik serisi Elric Destanı, televizyon dizisi olma yolunda ilerliyor. (DEVAMI…)

11 Beğeni

Diziler de ithakiye yarıyor he. :roll_eyes:

3 Beğeni

Çıkarsalar yarayacak da :sweat_smile:

2 Beğeni

Şimdiye kadar olmamış olması ilginç zaten. İçindeki hikayeler hep uyarlamalık, pek çok malzeme var dizi için, umarım güzel olur.

3 Beğeni

Ve gündemde olmamasına rağmen bir anda Elric - Ruh Hırsızı kitabı yeni baskı yapar. :upside_down_face: TV dizisiyle hiçbir alakası yok tabii. :slight_smile:

4 Beğeni

Anti-kahramanların ve hatta kötülerin bile popüler olduğu dönemdeyiz. Elric’in karakteri ve yaşadığı kader mahkumu trajediyle, seyircide hem sempati hem de kuşku yaratarak ilgi toplamaya yatkın. Elric maceraları da hayatta kalmak ile arzulananı veya doğru olanı yapma arasındaki bocalamalarla dolu; biraz çetrefilleşen, beklenmedik trajedilerle etkileyen, minik ters köşelerle şaşırtan bir senaryoya çok uygun. Eh, dünyası, büyünün işleyiş mantı, evren yapısı derken ne yaptığını bilen ellerde çok güzel bir iş ortaya çıkabilir.

Yapımcı Bradley J. Fischer, ana akımdan giden işlere de imza atmış ana akımın dışına çıkarken popüler olmaya da gayret göstermiş işlere de; bu tam beklediği türden hem tutku hem ticari başarı projesi olabilir. Glen Mazzara, dizinin karakter kısmın, dramatik yapısını vs. halleder. Vaun Wilmott, dünya yapısı ve fantastik kısmını.

Daha kağıt üstündeki diziye karşı hevesim arttı :sweat_smile:

14 Beğeni

İthaki Ruh Hırsızı’nı basar artık :slight_smile:

1 Beğeni

Çok iyi haber. Elric of Melnibone’dan sonra The Fortress of the Pearl’ü de bu yıl okumak için bahanem oldu :raising_hand_man:

Durun beya önce kitaplarını okumaya başlayalım sonra çekersiniz dizisini. Henüz Tolkien’ i bitiremedik [İthaki sağolsun]. :slight_smile:

1 Beğeni

Hiç beklemediğim ve sevindirici bir haber oldu. İşin başında olan insanlar da iyi işlere imza atmış kişiler. Bakalım nasıl olacak.

İthaki’nin 6 kitaplık seri haricinde basmadığı 3 kitap kaldı, onları da bakacaklar mı acaba. Emre planlarımız var demişti ama. Bakalım. Belki dizi planlarına hız kazandırır :grinning:

1 Beğeni

Seriyi GRRM ile ilgili bir konuda duymuştum. Essos’taki AA efsaneleri ile ilgili geçen diğer isimlerden birinin bu Elric serisindeki isimler ve hatta kılıçlarla benzer olduğu falan söyleniyordu. İlham alınmış şeklinde diye… Türkçesini de gördüm serinin ama güzel mi bilemedim. Okuyanlar 10 üzerinden kaç verir seriye?

Hikayeleri üst üste okumazsanız çok keyifli sadece biraz arada başka kitaplar okuyarak, Elric’i süreye yayarak okuyun.

Üst üste okuyunca ne tür bir olumsuz etkisi oluyor ki?

1 Beğeni

Hikayeler hep kendini tekrar ediyormuş hissi oluştu bende. İçerik olarak demiyorum ama şekilleniş olarak öyle geldi. Ben çok kısa sürede okudum ondan dolayı da olabilir tabi.

1 Beğeni