Emektar Daktilonun Hüzünlü Hayat Hikayesini Okumak İçin Lütfen Tıklayınız

Öykü Seçkisi'nde okumak için: https://oykuseckisi.com/emektar-daktilonun-huzunlu-hayat-hikayesini-okumak-icin-lutfen-tiklayiniz/

image

Başlığa aldanıp geldiyseniz kusura bakmayın lütfen. Neden böyle bir başlık attığımı ben de bilmiyorum. İlgi çekmek istiyorum sanırım. Yazdıklarımın cazibesi yeterli olmayınca çocukça oyunlara başvurmaya başladım. “Seksi fotoğrafları için tıklayınız!” gazeteciliği prim getiriyor diye şansımı bir de orada denemeye karar vermişimdir belki, kim bilir. Ama beni anlayacağınızı umuyorum. Sadece, insanlar beni okusun istiyorum. Tek istediğim… (DEVAMI…)

3 Beğeni

Öykü bittiğinde Sait Faik gülümseyerek fötr’ünü çıkarıp selam veriyor. Öykü ve tarz o kadar yakındı ki hissettim. Baştaki ‘‘Seksi fotoğrafları için tıklayınız!’’ bölümü oldukça espritüeldi. Öykü ilerledikçe bunun öykü olduğunun bilincinde olan karakterleri görmek de ayrı güzeldi. Aslında bu hikayenin içinde iki gerçek kişi var: Yazar ve yazarın babası. Anlatıcı, misafiri ve Mustafa zaten yalan. Güzel bir durum öyküsü tadı geldi bana :slight_smile: Ellerinize sağlık.

1 Beğeni

Merhaba Emrecan,

Öykümü okuyup yorum bıraktığın için teşekkür ederim.

Sait Faik havası yakalamış olmana bayıldım. Çok severek okuduğum öykücülerden birisidir. Ona benzetilmek bile büyük bir onur.

Hikayenin ana omurgası olan tüm bileşenleri çok iyi bir şekilde yakalamışsın. Bunu duyduğuma sevindim çünkü tam anlaşılamamaktan çekinmiştim. Bilindik öykü kalıbının dışına çıkıp dördüncü duvarı biraz yıkan bir öykü oldu bu. Yazarken büyük keyif aldığım bir yazım süreci geçirdim. :slight_smile:

Tekrardan teşekkürler güzel yorumun için.

1 Beğeni

Selam Ufuk.

Senin şu anlatımına hayranım gerçekten. Bir kere çok keyif aldım okurken. Rakı masasında adamın karşısındaki bendim sanki. Hatta bir ara “bi sus da motorun soğusun be adam!” dedim yani. Demem o ki, okuru rakı masasına oturttun, Zeki Müren’i dinlettin, barbunları koklattın.

Eline, kalemine sağlık :slight_smile:

2 Beğeni

Merhaba Umut.

Öykümü beğenmene sevindim. Kendini de öykünün içinde hayal edebildiysen bu iş olmuş demektir. :muscle:

Balıklar nasıldı? Kalamarları beğendin mi? :tropical_fish: Ses az geliyorsa Mustafa’ya söyleyelim açsın. İstek şarkın varsa onu da dinleyebiliriz. :notes: :level_slider::radio: Mekan bizim bu akşam. :night_with_stars: :smiley:

Fazla konuştuğum da doğrudur…:joy:

1 Beğeni

Merhaba,
Anlatıcıyı son derece tutarlı bulduğumu belirtmek istiyorum öncelikle. Yazarken ben bazen anlatıcıyı tutturamıyorum ve bu benim için ciddi bir sorundur. Senin interaktif anlatışın ise başka tür bir anlatıcı tarzına kaymadan baştan sona tutarlı olmuş.
Ben bu noktaya takıldım daha çok.
Onun dışında anlatıcı poiztif karakteri ile mutluluk veriyor. Bu da çok güzel bir şey.

1 Beğeni

Merhabalar.

Öykünüzü baştan sona keyifle okudum. Son derece içten ve farklı bir havası var. Bir dostla adeta sohbet edermiş gibi hissettirdi ve bazen gülümsetti. Kaleminize, hayal gücünüze sağlık.

1 Beğeni

Merhaba
Sohbet havasında ilerleyen öyküyü sevdim. Diğer arkadaşlara katılmakla birlikte daha çok üsluba odaklanmak istiyorum. (zira yeşilaycı ruhum karakterle çatışıp durdu okurken :smiley: ) Baştan sona akıcılık bozulmamış. Anlatım dili samimi ve dikkat çekici. Tema çok güzel oturmuş öyküye. Dedeye üzüldüm gerçekten. :slight_smile: Diğer seçkilerde görüşmek üzere.

1 Beğeni

Merhaba Murat,

Öykümü okuyup yorum yazdığın için teşekkür ederim. :vulcan_salute:

Karakterin tutarlılığı öykünün de mayası aslında. Sonuçta olan biten her şeyi onun tasvirleri ile yaşıyoruz. Eğer o yapmacık ve göstermelik olsaydı okuyucuya samimiyet geçmezdi. Ki samimiyet benim öykülerde en dikkat ettiğim özelliklerin başında gelir.

Beğenmiş olmana sevindim. :blush:

Merhaba @Kitsune ,

Baştan sona keyifle okumuş olmanız benim için yeter de artar ama siz bir de öykümü içten ve samimi bulmuşsunuz. Ne mutlu bana. :blush:

Anlatımın sohbet havasında geçmesi atmosferi solumamız açısından oldukça önemliydi. Zaten bu öykünün farkı da hikayesinden çok anlatım tekniğinde. :slight_smile:

Yorumunuz için çok teşekkür ederim.

Merhaba @maviadige,

Öyküdeki üslub sanırım farkı yaratan. Yeşilaycılık konusunda katılıyorum sana ama bu öykü kafamda oluşurken bu mekan ve bu atsmofer belirmişti. Onu bozmak istemedim. Yakıştığını düşünüyorum.

Temayı değişik bir açıdan yakalamaktı hedefim. Sanırım bunu başardım. Dedenin hikayesi önemli. Sonuçta hepimizin bir rol modeli vardır hayatta. Başarısızlıklarımızın dahi… :slight_smile:

2 Beğeni

Söyleşi kanatları takmış bu öykü, okuru koluna takıp çok yükseklere uçmayı başarmış.

1 Beğeni

Merhabalar,

Çok teşekkür ederim güzel sözleriniz için. Sizi de öyküyle birlikte hayal dünyasına uçurabildiysem ne mutlu. :slight_smile: